Nemokama knygelė „Odontologai rekomenduoja: apie vaikų dantis“

Kaip prižiūrėti vaiko dantisAr vaiko dantukai bus sveiki priklauso nuo tėvelių. Tik jie gali išmokyti vaikučius taisyklingai valytis dantis, sveikai maitintis ir nebijoti odontologo. Šiuolaikinės Lietuvos odontologijos klinikos turi pažangią įrangą ir medžiagas, Lietuvoje paruošiami aukštos kvalifikacijos specialistai gydytojai odontologai ir burnos priežiūros specialistai, nuolat besitobulinantys savo šalyje ir užsienyje, o mūsų vaikų dantys vieni prasčiausių Europoje.

Siekdami paskatinti vaikučių tėvelius, senelius ir globėjus tinkamai rūpintis vaikų burnos sveikata Lietuvos Respublikos odontologų rūmai išleido mokomąjį leidinį „Odontologai rekomenduoja: apie vaikų dantis“.  Knygelė skirta būtent vaikus prižiūrintiems suaugusiesiems. Jiems pateikiama svarbi informacija apie vaikų dantų priežiūrą.

Leidinį LR odontologų rūmai parengė kartu su Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Odontologijos instituto dėstytojais gydytojais  – odontologe doc. dr. Rūta Bendinskaite, vaikų odontologe doc. dr. Vilma Brukiene, endodontologe prof. dr. Vytautė Pečiuliene, ortodonte doc. dr. Laura Linkevičiene. Specialistai pateikia aktualią, tyrimais grįstą informaciją.

Mokomąjį leidinį „Odontologai rekomenduoja: apie vaikų dantis“ sudaro keturios dalys, kuriose tėveliai ras atsakymus į dažniausiai jiems iškylančius klausimus apie dantukus. Pirmojoje dalyje aptariama nėščiųjų burnos ligų profilaktika, kuri svarbi ne tik būsimai mamai, bet ir jos kūdikiui. Tyrimai rodo, kad prasta burnos būklė nėštumo metu gali blogai paveikti kūdikį. Dantenų ir periodonto ligos gali net turėti įtakos priešlaikiniam gimdymui ir mažam naujagimio svoriui. Tinkama dantų priežiūra ir ligų profilaktika nėštumo metu gali sumažinti nėštumo problemas ir apsaugoti kūdikio dantis nuo ėduonies.

Antrojoje leidinio dalyje patariama, kaip išsaugoti sveikus vaiko dantis. Ar vaiko dantys bus sveiki, ar jų nepažeis ėduonis, daugiausia priklauso nuo tėvų pastangų. Ne atsitiktinai dantų ėduonis ir apydančio ligos vadinamos elgsenos ligomis. Šioje dalyje taip pat patariama, kaip pasirinkti tinkamas higienos priemones, kiek kartų ir kada reikia valyti dantukus, kokio amžiaus vaikui atlikti burnos higieną ir valyti dantis derėtų tėvams. Pateikiami patarimai, kaip išsaugoti sveikus skirtingo amžiaus vaikų dantis. Specialistai išsklaidys populiariausius mitus: tėveliai sužinos, ar tinka vaikų dantims pasta su fluoru, susipažins su „buteliuko kariesu“, kodėl jis atsiranda ir kaip atpažinti.

Trečiojoje knygutės dalyje pasakojama apie neretai vaikystėje ištinkančias dantų traumas, kokius dantų pažeidimus jos gali sukelti. Priekinius dantis dažniau susižeidžia berniukai, bet mergaitės taip pat neišvengia šių nelaimių. Ar visi tėveliai žino, kad jei nuskilo danties vainiko dalis, būtina surasti nulūžusį fragmentą, jį įdėti į tinkamą skystį ir atsinešti pas gydytoją odontologą. Laiku atvykus pas gydytoją odontologą galima išvengti daugelio dantų traumų komplikacijų, dėl kurių dažnai netenkama danties.

Paskutinėje leidinio dalyje burnos higienos patarimai ortodontinio gydymo metu. Įvairūs nuimami ar nenuimami ortodontiniai aparatai labai apsunkina burnos higieną. Tad ortodontinio gydymo metu burnos higiena ir dantukų priežiūra sudėtingesnė bei trunka daug ilgiau. Geri gydymo rezultatai priklauso tik nuo bendrų – tėvelių ir gydytojo ortodonto pastangų.

Šis leidinys – tai ne tik spausdintinis, bet ir interaktyvus elektroninis leidinys. Vaikučių tėveliai ir globėjai, paspaudę leidinio nuorodą interneto svetainėje  www.odontologurumai.lt, galės paklausti apie vaikų burnos sveikatą – jiems atsakys gydytojai odontologai ir burnos priežiūros specialistai.

***

Apie LR odontologų rūmus

Lietuvos Respublikos odontologų rūmai yra pirma medikų savivaldos organizacija Lietuvoje, vienijanti visus Lietuvos gydytojus odontologus ir burnos priežiūros specialistus, kurių yra daugiau kaip 7,5 tūkst.

Skaitykite knygutę

LR-odontologų-rūmų-leidinys-Apie-vaikų-dantis

Atsisiųskite knygutę, paspaudę žemiau esantį jos viršelio paveikslėlį ↓

[useful_banner_manager banners=11 count=1]

 

Susiję straipsniai

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Facebook