Ortopedo patarimai renkantis batus darželinukams ir pradinukams

Kiekvieną sezoną tėveliai dairosi vaikui naujų batų, o pirkti tenka ne vieną porą, nes ir orai nevienodi, ir mažųjų kojytės greitai auga. Labai svarbu, kad su naujais batukais vaikas jaustųsi komfortiškai. Todėl avalynės prekės ženklo „Crocs“ atstovai kartu su gydytoju traumatologu ortopedu Tomu Sveikata pataria, kokius batus rinktis mažiesiems.

Kas svarbiau, patogumas ar grožis?

Anot T. Sveikatos, renkant batus vaikams negalima išskirti vieno pagrindinio kriterijaus – jie turi būti ir patogūs, ir gražūs. Gydytojui pritaria ir „Crocs“ atstovė Baltijos šalyse Ieva Turlaitė: „Klientams svarbūs abu aspektai. Rinkdamiesi patogią avalynę pirkėjai nemažai dėmesio skiria ir batų išvaizdai – derina juos prie aprangos, ieško išskirtinumo, spalvų. Atsižvelgdami į kintančius klientų lūkesčius, koreguojame ir savo pasiūlą – nors „Crocs“ išgarsėjo savo klumpių  dėka, šiuo metu vaikų segmente tarp populiariausių modelių karaliauja spalvingi žieminiai aulinukai ir vaikiški sandalai. Klientų patogumui stengiamės vis plėsti pasiūlą: šiuo metu „Crocs“ asortimente galima rasti daugiau nei 600 skirtingų spalvų ir modelių, skirtų tiek vaikams, tiek suaugusiesiems.“

Į ką būtina atkreipti dėmesį renkantis avalynę vaikams?

Visuomenėje yra paplitusi nuomonė, kad batai gali lemti pėdos skliauto formavimąsi. Todėl tėvai, norėdami, kad jų mažylių pėdutės būtų sveikos, neretai ieško būtent ortopedinių batų. Gydytojo teigimu, pėdos vystymasis nesusijęs su tuo, kokius batus vaikas avi, juk anksčiau ortopedinių batų nebuvo, o pėdos vis tiek susiformuodavo taisyklingai. Moksliniais tyrimais įrodyta, kad avalynė negali išgydyti pėdos ar suformuoti jos skliauto, todėl svarbiausia, kad batai būtų patogūs, lankstūs, lengvi ir nevaržytų judėjimo. Batų padas turėtų būti minkštas, dar geriau, jeigu jis amortizuojasi – prisitaiko prie vaiko pėdos. Taip pat svarbu kiek kietesnė užkulnė ir minkšta pirštų bei pėdos dalis.

Kaip parinkti tinkamą dydį?

Medikas pastebi, kad norėdami sutaupyti, tėvai dažnai stengiasi pirkti didesnius batus, kad šie vaiko kojai tiktų ilgiau, arba mažuosius apauna vyresnių brolių ar sesių išaugta avalyne. Per dideli batai tvirtai nesilaiko ant kojos, smukčioja ir trukdo vaikui laisvai judėti. Perleisti vyresnėlių batus mažiesiems gydytojas taip pat nerekomenduoja, nes avėtas batas jau būna prisitaikęs prie vyresnio vaiko kojos ir gali turėti įtakos mažylio pėdos formavimuisi.

Standartiniai avalynės dydžiai nebūtinai atitiks jūsų vaiko pėdos dydį ir formą, todėl į batų parduotuvę rekomenduojama kartu vestis ir vaiką. Ortopedas rudens ir žiemos sezonui pataria vaikams pirkti puse dydžio didesnius batus. Taip būsite tikri, kad batukai nespaus, pėdai bus patogu, vaikas nevaržomai judės ir galės užsimauti storesnę kojinę.

Kadangi mažylių pėda auga labai sparčiai, svarbu nuolat tikrinti, ar avalynė nėra per ankšta. 1-3 metų vaikų pėda per metus gali išaugti 2-3 dydžiais (1 dydis – 6,6 mm), todėl patariama pėdą matuoti kas 2-3 mėnesius ir pritaikyti tinkamą batų dydį. Paprasčiausias būdas ją išmatuoti: paimti popieriaus lapą, ant jo pastatyti vaiką basomis, pažymėti pirštų ir kulno pabaigos taškus, o tada išmatuoti ilgį nuo vieno taško iki kito.

Batukai turi būti patogūs ne tik vaikui, bet ir tėvams

I. Turlaitė pastebi tendenciją, kad yra ir praktinių aspektų, kurie svarbūs tėvams renkant vaikišką avalynę. Vienas tokių – lengva priežiūra. „Crocs“ batai gaminami iš patentuotos medžiagos Croslite™ , kuri yra atspari vandeniui ir lengvai nuvaloma. Guminis batų padas neslysta, todėl vaikai galės nevaržomai judėti ir išvengti traumų paslydę ar nugriuvę. Taip pat svarbu, kad vaikas galėtų lengvai bei greitai pats apsiauti batus.

Kaip alternatyva klasikiniams „Crocs“ batams šį sezoną asortimente atsirado ir vaikiškų batų, pagamintų iš medžiagos, sukurtos pagal technologiją LiteRide™ . Ši medžiaga yra 25% lengvesnė ir 40% minkštesnė nei Croslite™, todėl su tokiais batais jūsų vaikas jausis dar komfortiškiau.

Tiek medikas, tiek I. Turlaitė sutinka, jog svarbiausia, kad batai patiktų pačiam vaikui. Todėl renkant avalynę savo mažyliams atsižvelkite ne tik į jų išvaizdą, patogumą ar medikų rekomendacijas, bet atkreipkite dėmesį ir į tai, ar jūsų vaikas gerai jaučiasi su šiuo apavu. Vaikystės malonumais džiaugtis daug smagiau su gražiais ir patogiais batais.


 

Susiję straipsniai

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Facebook