Pamokos baseine padės vaikui išvengti nelaimės

Vaikas turi mokėti plauktiŽinias apie nelaimes vandenyje dažniausiai išgirstame vasarą, bet sukrečiančių įvykių jūroje, ežeruose ir upėse neišvengiama ir šiltajam sezonui pasibaigus. Ir vaikai, ir suaugusieji mėgsta aktyvias pramogas, tačiau dauguma visiškai nemoka taisyklingai elgtis vandenyje. Išmokti reikėtų dar mokyklose, tačiau baseinuose pamokos iki šiol vyksta labai retai.

Druskininkuose įvykusi tragedija, kai negiliame sanatorijos baseine nuskendo plaukti nemokantis vyras, priminė vasarai pasibaigus ne tokią aktualią problemą – žmonės maudosi noriai, tačiau esant neįprastai ar stresinei situacijai visiškai pamiršta ir taip menkus plaukimo įgūdžius.

Išankstiniais Lietuvos higienos instituto Sveikatos informacijos centro duomenimis, vien šių metų gegužės-liepos mėnesiais nuskendo 96 mūsų šalies gyventojai. Pernai per tą patį periodą nuskendo 101 žmogus, o iš viso per metus – 201. Nuo nelamingų atsitikimų neapdraustas nei vaikas, nei suaugęs, tačiau praktiniai elgesio vandenyje įgūdžiai galėjo išgelbėti ne vieną gyvybę.

Mokytis plaukti reikėtų nuo mažens. Akivaizdu, kad vien tėvelių įspėjimų ar patarimų vaikams neužtenka – reikia specialistų pagalbos. Deja, mūsų mokyklose vietoj dalies kūno kultūros pamokų lankyti baseiną kol kas nepopuliaru, – pažymi VšĮ „Sveikas miestas“ direktorius Mantas Paulauskas. – Pavyzdžiui, Vilniuje baseinų nėra labai daug, tačiau moksleivių pamokų metu jie praktiškai tušti. Tikrai įmanoma bent porą kartų per mėnesį vaikams sudaryti galimybę sportuoti vandenyje, tačiau reikia pačių mokyklų iniciatyvos ir susitarimo su savivaldybe, kuri, iš principo, neprieštarauja tokiai idėjai “.

Nors plaukimo pamokos teoriškai yra įtrauktos į moksleivių fizinio lavinimo programas, dažniausiai jų atsisakoma motyvuojant mažu baseinų skaičiumi. Pasak Lietuvos vaikų ir jaunimo centro (LVJC) direktoriaus Valdo Jankausko, toks požiūris yra visiškai netoliaregiškas. „Plaukimo pamokos padeda išvengti tragedijų, kurių įvyksta nemažai. Tereikia šiek tiek pakrutėti mokyklų administracijoms, ir problema bus išspręsta. Kaune pirmieji žingsniai jau žengti – savivaldybė iš dalies apmoka pamokas baseinuose. Gaila ir keista, tačiau ne visos mokyklos panoro naudotis šia paslauga“, – pastebi V.Jankauskas.

LVJC vadovo teigimu, panašią sistemą reikėtų taikyti ir Vilniuje, ir kituose miestuose – reikia tik noro ir iniciatyvos, o vietos, kur ir kada sportuoti visuomet bus. Mūsų centre yra baseinas, kuriame vyksta ne tik standartinės plaukimo treniruotės, bet ir mokomasi išgyventi ekstremaliomis sąlygomis. Pavyzdžiui, praktiškai rodome, kaip plaukti, kai vandenyje atsiduri su batais ir rūbais, kaip gelbėti skęstantį žmogų. Svarbiausia, jog moksleiviai išmoktų įvertinti savo galimybes vandenyje. Palikti esamą padėtį likimo valiai būtų neatleistina“, – tvirtina V. Jankauskas.

Susiję straipsniai

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Facebook