Paprasčiausi dalykai atneša didžiulę laimę

Besilaukdama dvimečio Norbertuko broliuko Justina bijojo pirmagimio reakcijos. Todėl antrojo sūnelio atėjimui šeima pradėjo ruoštis nuo pat nėštumo pradžios. Norbertas kas vakarą atsiguldavo šalia mamos, glostydavo pilvuką, kažką sakydavo besispardančiam būsimam broliukui. Prieš eidamas miegučio būtinai pabučiuodavo mamos pilvuką. „Vis tiek buvo neramu,- sako Justina – bet baiminomės be reikalo. Kai vyras atvežė mus iš gimdymo namų, Norbertas krykštavo iš džiaugsmo, kad mes jam atnešėm tiek ilgai lauktą „lėliuką“. Iškart norėjo paimti ant ranku, kiekvieną dieną glostė, bučiavo. Jokios konkurencijos nebuvo. Norbertukas labai myli broliuką ir padeda mamai jį prižiūrėti: paduoda žinduką, atneša pienuko, abudu žaidžia.“

Būsima sveikos gyvensenos pedagogikos specialistė Justina Veromej savo sūnelius norėtų auginti iki pat pirmosios klasės. Dabar pirmagimiui vasaros pabaigoje bus treji, o mažesniam broliukui Ervinui rugsėjį– vieneri.

– Ar skyrėsi abu nėštumai ir gimdymai?

Pirmąjį nėštumą valgiau vien pienišką šokoladą, varškę, braškes ir gėriau pieną, o antrąjį – norėjau tik silkės su bulvėmis ir alaus ( jo, žinoma, negėriau). Pirmojo gimdymo labai bijojau. Jis buvo sunkus, sąrėmiai nežmoniški, savijauta dar du mėnesius po gimdymo– tragiška, net sėdėti negalėjau, bet greitai pamiršti visus sunkumus padėjo džiaugsmas dėl sūnelio gimimo. Antras gimdymas truko tik 15 min. trumpiau, bet nebuvo toks skausmingas ir sunkus. Ketvirtą diena po gimdymo jau ėjau apsipirkti, o savaitę po gimdymo laksčiau, lyg jo ir nebūta.

– Tikriausiai, smaguriaudama šokoladu priaugai daugiau svorio? Po gimdymo juk vėl norisi dailių kūno linijų…

Pirmojo nėštumo metu priaugau tikrai daug: 22 kilogramus. Iškart po gimdymo nukrito 12 kg, per savaitę dar keli ištirpo, ir liko nepageidaujami – 5.  Kovą prieš juos pradėjau tik nutraukusi žindymą. Stebuklingos dietos nesilaikiau: tiesiog atsisakiau saldumynų, mažiau valgiau duonos ir sumažinau porcijas. Iš pradžių buvo sunkoka, bet įpratau. Jaučiausi gerai ir nutirpo nereikalingi kilogramai. Per antrąjį nėštumą priaugau 12 kilogramų, tuo pačiu būdu stengiuosi jų atsikratyti iki šiol.

– Prižiūrėti, pamyluoti, nuraminti ir auklėti tau reikia abu vaikučius, dar ir mokslams laiko reikia. Kas didžiausias mamos pagalbininkas?

Ervinas gana ramus kūdikis, man nekyla sunkumų susitvarkyti su abiem. Didelių pastangų raminimui nereikia: mamos rankos pats geriausias raminamasis vaistas. Užmigdyti irgi nesunku: mažiukas labai mėgsta, kai jį glostau, dainuoju. Norbertas tuo metu šalia: jam irgi labai patinka klausytis: kartu ir užmiega.

Mūsų tėvelis– tikras auksas! Vaikai su nekantrumu laukia grįžtančio iš darbo ir labai pasiilgsta dažnai į komandiruotes vykstančio tėčio. Jis mažylį ir pamaitina, ir sauskelnes keičia, su abiem vaikučiais žaidžia lauke. Taigi, tuo metu galiu pasimokyti.

– Ar broliukai dažnai serga? Kokį maistą renkiesi, ar rūpiniesi sveika mityba?

Abu sūneliai dažnai suserga peršalimo ligomis, ypač– sloga. Gydomės paprastai: sirupu nuo kosulio, specialiu tepaliuku ir inhaliacijomis.

Maistą visada stengiuosi gaminti pati, perku šviežią mėsytę (kalakutieną, veršieną). Mažiukui verdu garuose su daržovėmis ir būtinai visada dedu obuolio: tuomet geriau valgo. O vyresnėlis valgo prie bendro stalo. Mes taip pat valgome neriebų troškintą arba keptą orkaitėje maistą.

– Kaip pramogaujate vasarą?

Atostogas dažniausia praleidžiame kaime pas močiutę. Ten gražios pievos, yra daug vietos vaikams žaisti, o šiemet važiuosime prie jūros.

Justina mokosi, augina sūnelius ir svajoja parašyti knygą masažuotojams, kurie norėtų dirbti su neįgaliais vaikučiais. Ji ketina grįžti į savo buvusią darbovietę, nes įsitikinusi, kad jos pašaukimas– padėti neįgaliems vaikams. „Džiugu stebėti, kaip menkiausi dalykai atneša didžiulę laimę“- sako Justina.

 Kalbėjosi Ieva Tumėnaitė

Susijusios temos:

[inpagepostlist_search mamų istorijos]

Comments

comments

Powered by Facebook Comments

Susiję straipsniai

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Facebook