Pediatrai: kada susirgusiam COVID-19 vaikui reikia tyrimų

COVID-19 vaikui gali būti pavojingaLSMU Kauno ligoninės medikai pastebi, kad sunkesnėmis COVID-19 formomis gali sirgti ir vaikai, nors, palyginti su suaugusiaisiais, ligoninės jiems prireikia rečiau. Dėl koronaviruso paliekamų nemalonių pasekmių tėvai su atžalomis pas gydytojus atvyksta ir po poros mėnesių.

Specialaus susirgusiam COVID-19 vaikui nėra

Anot LSMU Kauno ligoninės Vaikų konsultacinės poliklinikos vedėjos dr. Marijos Marengolcienės, susirgusiam COVID-19 vaikui net ir lengvesnės formos gali palikti nemalonių pėdsakų organizme. „Pagausėjo pacientų, kurie skundžiasi nuolatiniu nuovargiu, galvos skausmu, virškinimo trakto problemomis, bet konkrečios ligos tyrimai neparodo. Tada daromas antikūnų tyrimas. Jei jų randama, galima traktuoti, kad vaikas persirgo COVID-19 ir sveikatos sutrikimai yra šios ligos pasekmė“, – pasakojo dr. M. Marengolcienė.

Medikė sako, kad, susirgus COVID-19 suaugusiesiems, jų vaikai dažnai netiriami, jei jie negaluoja lengvai, o kartais išvis neturi jokių simptomų. Tačiau maždaug po dviejų mėnesių tėvai sunerimsta, matydami, kad vaiko sveikatos būklė negerėja ar net pablogėja. Tokiems vaikams specialaus gydymo nėra – skiriamas stiprinantis organizmą mitybos ir poilsio režimas.

Labiau nukenčia vyresni vaikai

Ligoninės Vaikų priėmimo skubios pagalbos skyriaus vedėjas Darius Varaškevičius pasakojo, kad sunkesnėmis COVID-19 formomis serga vyresni nepilnamečiai. „Turėjome apie 10 pacientų, kuriems prireikė papildomo deguonies dėl COVID-19 sukeltos pneumonijos. Dauguma jų buvo nuo 12 iki 17 metų amžiaus“, – teigė D. Varaškevičius.

Jauniausias COVID-19 susirgęs ligoninės pacientas buvo 2 mėnesių amžiaus kūdikis. Didžioji dalis atvyksta dėl besitęsiančio karščiavimo, vangumo, skysčių trūkumo, kiti stipriai kosėja, vemia, viduriuoja. „Kartais sudėtinga pasakyti, ar negalavimus sukelia koronavirusas, ar jis diagnozuojamas atvykus į ligoninę kaip šalutinė liga“, – pastebi D. Varaškevičius.

COVID-19 pavojingiausia sergantiems kitomis ligomis vaikams

LSMU Kauno ligoninės Vaikų konsultacinės poliklinikos gydytojas, vaikų pulmonologas dr. Eugenijus Griška perspėja, kad COVID-19 didesnį pavojų kelia vaikams, sergantiems lėtinėmis kvėpavimo takų, onkologinėmis ar kitomis gretutinėmis ligomis, po organų transplantacijų, esantiems imunosupresinės būklės.

Pasak mediko, vaikams būdingi tokie pat COVID-19 simptomai kaip ir suaugusiesiems. Tai karščiavimas, sausas kosulys, bendras silpnumas, galimi virškinamojo trakto sutrikimai. Šie simptomai būdingi daugeliui kitų infekcinių ligų ir dėl to atpažinti COVID-19 be testo neįmanoma. „Jeigu vaikas karščiuoja, tėvai neturėtų skubėti jo vežti į gydymo įstaigą. Vaikui jaučiantis pakankamai gerai, galima kurį laiką jį stebėti namuose. Tačiau jei jis elgiasi kitaip nei įprasta, tampa vangus, rekomenduojama kreiptis į medikus dėl COVID-19 ar kitų ligų tyrimo ir gydymo“, – patarė dr. E. Griška.

 

Susiję straipsniai

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Facebook