Pilvo diegliai

Pilvo dieglių priežastimi įprasta laikyti dėl pilvuko spazmų kylantį skausmą. Kūdikis rėkia spardydamasis, gali išsiskirti dujos.

Bet vaiko verksmas ir blaškymasis nebūtinai susijęs su pilvuko skausmu. Vaikas gali verkti ne dėl virškinimo sutrikimų, galbūt jis paprasčiausiai alkanas arba jį dirgina nešvarios sauskelnės. Vienu metu gali susikaupti kelios problemos. Pablogina situaciją ir stresas.

Nuolat verkiantis vaikas – sunkus emocinis išbandymas tėvams, dažnai sukeliantis tėvų dirglumą. Mažylis puikiai jaučia tėvų emocinę  įtampą  ir vienintelis būdas jam išreikšti savo reakciją – verkti dar garsiau. Taigi, susidaro užburtas ratas  – vaiko verksmas sukelia tėvų dirglumą, kurį pajutęs kūdikis vėl atsako tuo pačiu.

Kaip nustatyti verksmo priežastį?

Pilvo dieglių gydymas priklauso nuo juos sukeliančių priežasčių. Kartais gali prireikti išjungti iš vaiko mitybos raciono karvės pieną. Jeigu maitinate vaiką iš buteliuko, pieno mišinuką galite pakeisti sojos mišiniu. Žindančiai mamai reikėtų atsisakyti pieno produktų. Prieš pereidami prie tokios mitybos, būtinai pasikonsultuokite su gydytoju. Sunku numatyti, ar jūsų vaikui tiks konkreti dieta.

Kokia bebūtų pilvo dieglių priežastis, jie po kurio laiko praeina, dažniausiai  –  po 3 mėnesių.

Kada  reikia būtinai kreiptis į gydytoją?

Jeigu vaikas staiga ima rėkti daug stipriau arba yra kitokių pokyčių, būtinai pasikonsultuokite su gydytoju. Galite susidurti su daug rimtesne problema negu pilvo diegliai. (Vaiko verksmas)

Susiję straipsniai

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Facebook