Pirmieji dantukų priežiūros žingsniai

Pirmieji dantukaiVienas iš nemaloniausių dalykų tėvams – kai jų vaikai pradeda skųstis dantukų skausmu. Kad taip neatsitiktų, būtina pradėti rūpintis net bedantės vaikų burnytės sveikata. Pieninių dantukų formavimasis daro įtaką nuolatinių dantų būklei, todėl svarbu anksti mokyti vaiką burnos higienos. Kasdienis dantų valymas būtinas norint išauginti sveikus ir gražius dantukus.

 Keletas patarimų kaip išsaugoti sveikus vaikų dantukus:
– Kūdikio pirmuosius dantukus valykite dantų pasta su fluoru (jei jūsų gyvenvietėje vanduo ne floruojamas). Ji padės užkirsti kelią ėduonies atsiradimui. Tačiau per didelis fluoro kiekis vaikams gali sukelti fluorozę (pakenkiami danties audiniai, atsiranda baltos arba rudos dėmelės).
– Pirmuosius dantukus galite pradėti valyti minkštu dantų šepetuku taip pat leiskite jam pačiam žaisti su šepetuku, kol mažylį maudysite, taip vaikui dantų valymas taps įpročiu;
– Vaikai, kaip ir suaugusieji, turi valytis dantis du kartus per dieną: ryte ir vakare, praėjus ne mažiau pusvalandžiui po valgio. Pietų metu užtenka dantis skalauti vandeniu.
– Trijų metų ir didesniems vaikams naudoti ne didesnį kaip žirnio dydžio dantų pastos kiekį;
– Įsidėmėkite: vaikas neturėtų pastos laižyti arba valgyti ;
– Skatinkite vaikus valytis dantis du kartus per dieną: atsikėlus ryte ir vakare, einant miegoti;
– Tegul vaikas dantų pastos perteklių išspjauna, bet neskalauja  vandeniu;

Iki 7 – 8 metų stebėkite ar jūsų vaikas taisyklingai valosi dantis.

 Kitas vaikų dantukų priežiūros žingsnis yra profilaktiniai patikrinimai
– Nelaukite, kol vaikas pradės skųstis dantų skausmu. Kuo anksčiau nuvesite savo vaiką pas odontologą, tuo anksčiau gali būti nustatytos burnos ertmės problemos ir lengviau bus jas išspręsti.
– Kuo mažesnį vaiką veskite pas odontologą profilaktiniam patikrinimui, geriausia būtų, tai padaryti iki jūsų vaikui sueis dveji metukai, tada vaikas turės galimybę susipažinti ir priprasti prie odontologo kabineto.
– Kai būsite su vaiku pas odontologą stenkitės apsilankymą padaryti kuo įdomesnį, taip vaikas atsikratys įtampos ir baimės.
– Eidami pasitikrinti savo dantų profilaktiškai pasiimkite ir vaikus: jie matys puikų pavyzdį ir nejaus jokio nerimo.
– Norint išvengti rimtų dantų bei dantenų ligų, dėl kurių dažnai net prarandamas dantis, profilaktinis patikrinimas turi būti atliekamas ne rečiau kaip kas 6 mėnesius.

Pagal Klaipėdos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro informaciją

Comments

comments

Powered by Facebook Comments

Susiję straipsniai

One Thought to “Pirmieji dantukų priežiūros žingsniai”

  1. Artilecs like this just make me want to visit your website even more.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Facebook