Pirmieji vaiko batukai

Mažyliui tvirtai atsistojus ant kojų mamai ir tėčiui prisideda dar vienas rūpestėlis- išrinkti jam batukus. Vaikiškų batukų pasiūla didelė, pirmuosius batukus mažyliui gali nupirkti ir specializuotoje vaikiškų prekių parduotuvėje, mažomis kojytėmis rūpinasi ir garsių avalynės prekės ženklų gamintojai.

Prieš išsiruošdama į prekybos centrą, pirmiausia pagalvok, galbūt verta pasikonsultuoti su vaikų ortopedu: gal tavo vaikui reikia ypatingesnės avalynės. Jei ne, renkamės patogiausius, sveikiausius vaiko kojytėms batukus. Ką tik pradėjusio savarankiškai žingsniuoti mažylio pėdoms tenka išlaikyti visą kūno svorį, pradeda vystytis raumenys ir formuotis pėdos skliautas. Taigi pirmieji batai turi nepriekaištingai atitikti vaiko pėdas.

Renkame geriausius
Mažylio batukai turi būti patogūs, saugūs ir, žinoma, gražūs jam ir mamai. Jie saugos pėdą nuo šalčio bei sumušimų ir padės vaikui stabiliai jaustis, žengiant pirmuosius žingsnius. Netinkamai parinkus pirmuosius batus, galima pažeisti vaiko pusiausvyrą. Rinkis batelius platesne pirštų dalimi, tokia avalynė nespaus vaiko kojyčių, pirštai laisvai judės ir jis patogiai jausis. Padai turi būti neslidūs ir nestori. Geriausi vaikiški batukai – minkšti, pagaminti iš minkštų natūralių medžiagų: odos arba tekstilės. Juose laisvai cirkuliuoja oras, šios medžiagos prisitaiko prie vaiko kojyčių. Tokiais bateliais apautos kojytės neprakaituoja, jie lengvai valomi. Dar geriau jausis kojytės bateliuose, kurių pėdos įdėklas pagamintas iš drėgmę absorbuojančių medžiagų.

Standi batelių kulno dalis stabiliai laikys vaiko kojytes ir apsaugos nuo išnirimo ar patempimo.
Padas turi būti elastingas ir lengvai lankstytis vaikščiojant ar bėgiojant. Kietapadžiuose batuose kojytės bus įtemptos ir greitai pavargs. Palenk priekinę batelio pado dalį link kulno ir iškart suprasi, ar šiuos batukus mažylis mielai avės.

Atkreipk dėmesį, ar batukai nėra sunkūs: vaikui turi būti lengva ir patogu vaikščioti .

Kaip nuspėti batelių dydį?
Taigi, batelius išrinkom – geriausius, dabar – matuojam! Dažniausiai vienos kojytės pėdutė ilgesnė už kitos, taigi matuoti pradėk – nuo didesnės. Vakare ne tik suaugusiųjų kojos kiek patinsta, todėl į parduotuvę keliaukite po pietų. Stovint, pėdos ilgesnės nei sėdint, todėl, ar bateliai tinkamo dydžio, suprasi tik vaikui kiek pavaikštinėjus.

Neverta vaiko klausinėti, ar nespaudžia batai. Mažylis greitai nespėja susivokti ir jam net ankštoki bateliai matuojantis gali atrodyti tinkami.
Nesistenk lyginti vaiko pėdų dydžio su – batų pado: vidinė dalis bus mažesnė. Nepatikrinsi ar tinamas dydis ir užkišus pirštą už kulno, vaikas sulenks pirštukus ir parkeliausite namo su mažais batais.
Tinkamas dydis parenkamas pagal pėdos ilgį, plotį ir kelties apimtį.
Atmink, kad vaiko batų dydis lygus pėdos ilgiui plius 1–1,5 cm atsarga.
Nepamiršk, kad pirmaisiais metais mažylio pėda paauga daugiau nei 4 centimetrus! Todėl labai svarbu reguliariai matuoti vaikų pėdas.
Patogiausia turėti namuose pėdų matuoklį.

Dar keletas patarimų:
Neauk vaikui dėvėtų batų. Kito vaiko batai bus deformuoti pagal jo kojų savybes.
Ypač pirmuosius kelis metus, kai vaikas lavina vaikščiojimo įgūdžius, svarbu, kad batai tvirtai laikytųsi ant kojų. Ilgai naudojamos lipnios „Velcro“ juostelės gali susilpnėti ir batas bus pernelyg laisvas. Raišteliai patikimesni. Juos reikia surišti ne per stipriai, kad batas tvirtai laikytųsi ant kojos, bet neveržtų.
Nepirk per didelių batų, su perspektyva. Jie gali būti nepatogūs, trinti ir kiekvienas vaiko žingsnis gali kelti skausmą.
Taigi – lengvų, greitų mažų žingsnelių!

Sveikos gyvensenos specialistė Ieva Grabauskienė

Comments

comments

Powered by Facebook Comments

Susiję straipsniai

One Thought to “Pirmieji vaiko batukai”

  1. Your article perfectly shows what I neeedd to know, thanks!

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Facebook