Pradedame valyti kūdikio dantukus

Kūdikio dantų priežiūra

Dantų užuomazgos pradeda formuotis dar motinos įsčiose, o pirmieji pieniniai dantukai dažniausiai prasikala apie šeštą gyvenimo mėnesį. Kai tik šypsodamasis kūdikis parodo pirmąjį dantuką, jau reikia pradėti rūpintis vaiko burnos higiena. Taip išsaugosite sveikus mažylio dantis. Ką reikėtų žinoti apie pirmuosius dantukus bei jų priežiūrą?

Kūdikis turi mokytis valyti dantukus

Ką tik išdygusius pieninius kūdikio dantukus valome du kartus per dieną minkštu vaikišku dantų šepetėliu. Sukamaisiais arba šluojamaisiais judesiais kruopščiai nuvalome visus dygstančio dantuko paviršius. Vaikas turi įprasti valyti dantis nuo ankstyvos vaikystės.

Į ką atkreipti dėmesį renkantis dantų šepetėlį vaikui?

Vaikų dantų emalis yra daug minkštesnis nei suaugusiųjų, todėl jiems skiriami itin minkšti šepetėliai, turintys ypač švelnius šerelius ir mažą galvutę, kad būtų lengviau pasiekti krūminius dantis. Kitas svarbus dalykas – vaikiško šepetėlio forma. Dėl neišlavintų motorinių įgūdžių kūdikiui ir mažam vaikui patogiau valytis dantis su tinkamos formos, plačiai apimamu šepetėliu, kurį patogu laikyti delne. Didelio šepetėlio kūdikis neįkiš per giliai į burną, o dėl to jis gali paspringti. Pirmiesiems dantukams patogu rinktis dantų šepetėlį su integruotu kramtuku, kuris numalšins dantenų skausmą.

Dantų pastos kiekis pagal mažojo pirštelio nago dydį

Prisiminkite taisyklę, jog dantų pastos kiekis nustatomas pagal vaiko rankos mažojo pirštelio nago dydį. Vaikui augant, nago ilgis keičiasi ir dantų pastos kiekis proporcingai didėja. Kai kurie mažiems vaikams skirti šepetėliai turi dantų pastos kiekio indikatorių, nurodantį, kiek jos reikia skirtingo amžiaus mažyliams.

Prie dantukų valymo rutinos vaikas turi įprasti nuo mažų dienų. Pirmiausia kūdikio dantukus valote patys – dvi minutes ryte ir vakare, o vėliau, kai vaikas paūgėja ir motoriniai įgūdžiai labiau išsivysto (maždaug nuo 7 metų), galite valyti dantukus kartu ir nuolat patikrinti. Geri įpročiai leis džiaugtis sveika šypsena!

Comments

comments

Powered by Facebook Comments

Susiję straipsniai

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Facebook