Priminkime vaikui saugaus eismo taisykles

Saugus kelias į mokykląEismo įvykių, kuriuose nukenčia vaikai, statistika nesikeičia. Per beveik aštuonis šių metų mėnesius Lietuvos keliuose jau žuvo 10 nepilnamečių, t.y. vos vienu mažiau nei pernai. Artėjant rugsėjui, kuomet eismas gatvėse ir keliuose suintensyvėja kelis kartus, policijos pareigūnai moksleivius ragina prisiminti saugaus eismo taisykles, o vairuotojus būti atsargesnius.

“Dalies nelaimių išvengtumėme, jei kelyje būtumėme atidesni ir vaikus mokytumėme ne skubėti, o susikaupti. Vaikai, ypač mažesni, kopijuoja tėvų elgesį, todėl itin svarbu, kad gatvėje įvairiose situacijose tėvai elgtųsi nepriekaištingai. Rugsėjis, kuomet į didžiuosius miestus sugrįžta moksleiviai ir studentai, tampa dideliu išbandymu visiems eismo dalyviams – tiek vairuotojams, tiek pėstiesiems”, – sako Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos valdybos pareigūnė Aistė Dijokaitė.

Anot jos, didelį nerimą kelia vis dažniau eismo įvykiuose nukenčiantys dviračius vairuojantys, tačiau kelių eismo taisyklių nepaisantys, vaikai. Visgi dažniausiai vaikai nukenčia eidami per gatvę neleistinoje vietoje, degant raudonam šviesoforo signalui arba netikėtai išbėgę į važiuojamąją kelio dalį.

Tėvams, kurių atžalos lanko pradines klases, pareigūnė A. Dijokaitė pataria kartu su vaikais nubraižyti kelionės į mokyklą schemą. “Vaikui, einančiam pėsčiomis vienam, reikia parinkti ne trumpiausią, bet saugiausią maršrutą. Schema – piešinėlis turėtų būti paprastas, vaikui suprantamas, bet tuo pačiu vaizdingas. Jame reikia pažymėti ne tik pagrindinius mažamečiui lengvai atpažįstamus objektus, tokius kaip parduotuvė ar krepšinio aikštelė, bet ir ypatingo atidumo reikalaujančias maršruto vietas”, – pataria Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovė.

Jungtinių Tautų Organizacija 2011 – 2020 m. paskelbė saugaus eismo veiksmų dešimtmečiu. Akcijos tikslas – perpus sumažinti avarijų aukų skaičių. Prie akcijos tikslų įgyvendinimo prisidedanti Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos valdyba kviečia visus vaikus ir jų tėvelius į nemokamą saugaus eismo renginį “Mes skubame į mokyklą”. Renginys vyks rugsėjo 1 d. 13 val. prekybos ir laisvalaikio centre “Panorama”.

Renginio tikslas – priminti saugaus eismo taisykles. Savo srities profesionalai vaikus mokys, kaip eiti per reguliuojamas ir nereguliuojamas pėsčiųjų perėjas, pasakos, kodėl reikalingi atšvaitai, kur juos prisisegti ir t.t. Renginio programos mokomąją dalį sudarys saugaus eismo žinių konkursas, animacinės pamokėlės, kryžiažodžių sprendimas.

Susijusios temos:

[inpagepostlist_search mokykloje]

Comments

comments

Powered by Facebook Comments

Susiję straipsniai

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Facebook