Ramaus kūdikio miego paslaptys

Kad kūdikis miegotų ramiaiNutraukus žindymą kūdikis gali liautis ramiai miegoti naktimis. Nuolat besikartojantis mažylio verksmas neleidžia ramiai pailsėti ir tėvams. Gydytoja Aušra Urbutienė supažindina su pagelbėti galinčiomis keliomis paprastomis taisyklėmis.

Nemanykite, kad kūdikis iš principo negali miegoti ramiai, todėl belieka tik su tuo susitaikyti ir nuolat naktimis keltis jo raminti. Yra moksliškai patvirtintų metodų, kurie padės kūdikiui miegoti ramiau. Visiškai išvengti naktinio kėlimosi gal ir nepavyks, tačiau jaukioje aplinkoje tinkamai užmigdytas kūdikis  nubus daug rečiau“, – sako šeimos gydytoja A. Urbutienė. Jos patarimai padės kūdikiui miegoti ramiai.

–    Raminančios maudynės. Šiltas vanduo ramina ir suteikia komfortą, prie kurio kūdikis buvo prisitaikęs dar mamos pilve. Maudynių metu reikėtų paslėpti mažylio vandens žaislus, kad jie neblaškytų kūdikio dėmesio ir aplinka padėtų jam nurimti. Kūdikio nereikia maudyti kas vakarą: kol jis dar nevaikšto, užteks 2-3 maudynių per savaitę.

–    15 minučių masažas. A. Urbutienės teigimu, vaikai, kurie prieš miegą pasimėgauja 15 minučių masažu, užmiega greičiau nei kūdikiai, kuriems tėvai tik skaito pasakas. Tačiau medikė pataria masažuojant kūdikį nenaudoti aštriai ir intensyviai kvepiančių produktų. Masažui tiks bekvapis, specialiai kūdikio odai skirtas kūno aliejus.

–   Natūralūs pluoštai. Kartais kūdikio miegui gali trukdyti odą dirginantys drabužiai, todėl svarbu, kad mažylis miegodamas vilkėtų tik natūralaus pluošto pižamas iš perdirbtos vilnos ar medvilnės, o patalai visuomet būtų švarūs.

–    Prisilietimas. Kūdikį nuraminti ir užmigdyti gali ir toks paprastas dalykas kaip motinos prisilietimas. Tai mažyliui suteikia saugumo jausmą, ir kūdikis gali ramiai užmigti. Šis metodas itin paprastas: paguldžius mažylį į lopšį reikėtų švelniai uždėti ranką ant jo pilvo, rankų ir galvos bei palaikyti kelias minutes.

–    Tinkama temperatūra. Kūdikio kambario temperatūra turėtų būti  18-21 laipsnio. Tuomet vaikas neperkais ir nesušals: abu šie veiksniai trukdo kūdikiui ramiai miegoti.

–    Tamsa kambaryje. Migdant mažylį, svarbu nepamiršti užtraukti užuolaidų – tamsa padės kūdikiui greičiau užsnūsti. Visgi to nepatartina daryti, kai kūdikis eina dienos pogulio: tada jis gali supainioti paros laiką, per ilgai miegoti dieną ir neužmigti naktį.

–    Ramus balsas. Visi žino, kad vienas populiariausių mažylio nuraminimo būdų yra pasakos prieš miegą. Iš tikrųjų nėra svarbu, ką jam skaito tėvai, svarbiausia – kad balsas būtų ramus ir švelnus. Vos gimęs kūdikis jau atpažįsta mamos balsą, todėl ramus tonas ir šnabždėjimas migdo: jis supranta, kad mama yra šalia.

–    Garsai. Prieš gimimą kūdikį visą laiką supa garsai, todėl ir po gimimo jis geriau miegos aplinkoje, kurioje nevyraus visiška tyla. Kūdikiui gali patikti ir visiškai paprastas garsas, toks kaip vandens lašėjimas ar kondicionieriaus ūžimas. Nuolat stebėdami savo mažylį tėvai greičiau supras, kokie garsai padeda jam nurimti ir užmigti.

–    Lėtesnis kvėpavimas. Migdant kūdikį tėvams reikėtų sulėtinti savo kvėpavimą, tai siųs mažyliui signalą nusiraminti. Sulėtinti kvėpavimą padės lėta ir rami muzika. Tokios muzikos tempas turi būti mažesnis negu 70 taktų per minutę.

Patarimus inicijavo kūdikių kosmetikos gamintojo „Johnson’s baby“ specialistai

Comments

comments

Powered by Facebook Comments

Susiję straipsniai

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Facebook