Rekonstruotas Vaikų ligoninės traumų centras

Vaikas patyrė traumą - kur kreiptisKetverius metus trukusiu Europos Sąjungos Regioninės plėtros fondo finansuojamu projektu „Vaikų traumų centro infrastruktūros plėtra Vaikų ligoninėje, VšĮ VULSK filiale“, kurio vertė siekė per 8 mln. litų, buvo siekiama sumažinti vaikų mirtingumą ir neįgalumą nuo traumų ir kitų išorinių mirties priežasčių, gerinti teikiamų asmens sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumą ir kokybę traumas patyrusiems pacientams Vaikų ligoninėje.

Pasak projekto koordinatorės Vaikų ligoninės direktoriaus pavaduotojos vaikų ligų gydytojos Sigitos Burokienės, „vaikai dėl traumų žūsta dažniau negu dėl visų kitų priežasčių. Kad trauma netaptų mirties priežastimi, reikia vaikui kuo skubiau suteikti kvalifikuotą traumatologo pagalbą. Galimybė gauti aukštos kokybės kompleksinę medicinos pagalbą patyrus traumas ne vėliau kaip per vieną valandą, didina pacientų galimybę išgyventi ir sumažina traumų keliamą pavojų“.

Vaikų ligoninė yra didžiausia ligoninė Lietuvoje, teikianti kompleksinę specializuotą pagalbą sunkias traumas patyrusiems vaikams. Augant pacientų skaičiui, Priėmimo-skubios pagalbos skyrius tapo per ankštas, negalėjo patenkinti besikeičiančių pacientų poreikių. Siekiant geresnės kokybės ir efektyvesnio gydymo, traumų centro patalpos buvo perplanuotos ir rekonstruotos, įsigyta medicinos įrangos Priėmimo-skubios pagalbos, Vaikų intensyviosios terapijos skyriams, Vaikų ortopedijos- traumatologijos centrui bei operacinėms.

Priėmimo-skubios pagalbos skyriui iš projekto lėšų buvo nupirktas skaitmeninis rentgeno aparatas, operacinis ir gipsavimo stalai, kompiuterinis tomografas, ultragarsinis aparatas sąnariams tirti ir kitos reikalingos aparatūros.

Gydytojai ortopedai – traumatologai ir vaikų chirurgai įsigijo naujų ortopedinių-traumatologinių instrumentų rinkinių, artroskopą, turniketinių sistemų kraujavimui stabdyti, neurochirurginį mikroskopą, kraniotomą ir kitos kasdieniam gydytojų darbui būtinos įrangos.

2012 m. Vaikų ligoninės traumų centre buvo gydyta apie 3,5 tūkst. stacionarinių pacientų, beveik 2 tūkst. vaikų prireikė chirurginės operacijos, 16 tūkst. traumas patyrusių vaikų traumatologinė pagalba buvo suteikta ambulatoriškai.

Comments

comments

Powered by Facebook Comments

Susiję straipsniai

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Facebook