Repelentai apsaugo vaikus ir suaugusiuosius

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras primena, kad erkių ir uodų atakų padeda išvengti specialios šiuos gyvius atbaidančios priemonės – repelentai. Repelentų sudėtyje yra sintetinių arba iš naftos ar augalų išskirtų medžiagų, kurių vabzdžiai ir voragyviai nemėgsta.

Naudojant repelentą labai svarbu žinoti jo veikimo laiką. Trumpesnis laikas visiškai nereiškia, kad repelentas mažiau efektyvus, tiesiog, jam pasibaigus, reikia pakartotinai pasipurkšti ar pasitepti. Taip pat reikia atkreipti dėmesį, ką jis atbaido: būna skirtų tik nuo uodų arba tik nuo erkių, o treti veikia ir vienus, ir kitus.

Atkreipkite dėmesį, kaip gamintojas rekomenduoja priemonę naudoti: ant odos ar ant drabužių. Repelentai efektyviai veikia trumpu atstumu nuo apdoroto paviršiaus.

Kodėl reikėtų naudoti repelentus?
Repelentai gali apsaugoti nuo uodų ar kitų kraujasiurbių nariuotakojų, kurie gali platinti užkrečiamąsias ligas, sumažina kraujasiurbių nariuotakojų įkandimo riziką, dirbant ar ilsintis lauke.

Kaip teisingai naudoti repelentus nuo vabzdžių?

Griežtai laikytis gamintojo nurodymų etiketėje. Repelentu padengti atviras kūno vietas. Nenaudoti repelento po rūbais. Pernelyg gausus repelento panaudojimas neužtikrina didesnės apsaugos. Nenaudoti repelento tose kūno vietose, kuriose yra odos pakenkimų (įpjovimų, žaizdų, oda yra sudirgusi). Sugrįžus į patalpas, odą nusiplauti prausimosi priemonėmis. Nepurkšti produkto (aerozolio) uždaroje patalpoje. Nepurkšti produkto (aerozolio) tiesiai ant veido. Nupurkšiti produktu delnus ir jais tepti veidą, saugoti akis ir burną. Atkreipti dėmesį, ar nėra pasibaigęs repelento naudojimo laikas.
Kaip dažnai reikėtų naudoti repelentus?
Prieš naudojant repelentą, būtina perskaityti nuorodas apie produkto panaudojimą.
Prakaituojant arba įšilus kūnui, dažnai maudantis vandens telkiniuose gali tekti repelentą naudoti dažniau.
Repelentai, turintys didesnę aktyviosios medžiagos koncentraciją, užtikrina ilgesnę apsaugą.

Ar galima repelentus naudoti vaikų apsaugai?
Produktai gali turėti skirtingų amžiaus apribojimų jų panaudojimui, todėl būtina skaityti informacinį gamintojo aprašą.

Naudodami repelentus vaikų apsaugai, pirmiausiai produktu ištrinkite savo rankas ir tik po to jomis įtrinkite vaiko odą. Saugokite akis ir burną. Netrinkite repelentu vaiko rankų, nes jis gali jomis liesti burną. Neleiskite vaikams naudotis repelentu savarankiškai, leiskite tai daryti tik suaugusiesiems. Saugokite repelentus vaikams neprieinamojoje vietoje.

Ar gali repelentus naudoti nėščios ir kūdikius maitinančios moterys?
Jei informaciniame gamintojo apraše nėra nurodytas draudimas, naudoti galima. Jei kyla klausimų, konsultuokitės su gydytoju.

Ar galima repelentus naudoti kartu su apsauginiu kremu nuo saulės?

Rekomenduojama pirmiausiai naudoti apsauginį kremą, o po to – repelentą. Bet kuriuo atveju patariama skaityti informacinį repelento gamintojo aprašą.

Kur galima įsigyti repelentų?
Dažniausiai repelentais prekiaujama vaistinėse, didžiųjų parduotuvių poilsio prekių, kosmetikos skyriuose.

Parengė medicinos entomologė dr. Milda Žygutienė.

Comments

comments

Powered by Facebook Comments

Susiję straipsniai

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Facebook