Sanatorija ir sergančiam, ir sveikam vaikui

Sanatorija vaikams- Pušyno keliasVasaros atostogos vaikams – begalinė laisvė, mokyklinukui  nuo pamokų, darželinukui  nuo  mažiau atsakingų užsiėmimų. Tik daugumai tėvų trys vasaros mėnesiai atneša galvos skausmą – kaip racionaliai išnaudoti vaiko atostogas, kad ne tik jis neliktų be priežiūros, bet ir smagiai bei naudingai praleistų laiką. Juk tėvų atostogos daug trumpesnės, ne visi gali pasigirti seneliais kaime, pas kuriuos vaikas gali džiaugtis vasaros malonumais.

Ištisus mokslo metus vaikas dirba kone 9 –10 valandas per dieną. Maždaug tiek  laiko jis sugaišta mokykloje, ruošdamas pamokas namuose, dar prisideda – knygų skaitymas, muzikos, sporto ar kitokie būreliai. Taigi darbo krūvis  didesnis negu suaugusiųjų. Tai, žinoma, turi įtakos vaiko sveikatai. Silpnesnės sveikatos vaikas greitai suserga kuria nors lėtine ar ūmine sezono liga.

Lietuvos sveikatos statistikos duomenimis, vaikų sveikata vis prastėja. Pasak sveikatos apsaugos ministerijos atstovės A. Balčiūnienės, statistika rodo, kad vaikai serga vis daugiau: susirgimų skaičius tūkstančiui vaikų nuo 2007 m. iki 2012-ųjų išaugo nuo 1939,2 iki 2077.

Dažnos šiuolaikinių vaikų sveikatos problemos – alergijos, kreivas stuburas ir trumparegystė. Gydytojai pastebi, kad vaikų imunitetas nuolat silpnėja, todėl vaikai vis dažniau serga. Jau darželinukai pradeda sirgti bronchine astma, visi vaikai dažniau ir ilgiau serga peršalimo ligomis.

Atostogos – puikus metas pradėti vaiką pratinti prie sveikesnio gyvenimo būdo, sustiprinti jo sveikatą, ir nebūtinai susigriebti reikia tik tada, kai vaikas jau  turi sveikatos problemų. Sveikatą reikia stiprinti profilaktiškai. Vaikui reikia atsikvėpti nuo mokslų, patirti naujų įspūdžių, o nauja aplinka ir tinkama specialistų priežiūra suteiks visa, kas geriausia. Nuo to, kaip vaikas pailsės, kiek jėgų pasisems per atostogas, priklausys ir jo darbingumas bei sveikata mokslo metais ar darželyje.

Tėvai šiuos vasaros rūpesčius gali patikėti sanatorijos „Pušyno kelias“ specialistams. Tai vienintelė sanatorija Vilniuje, įsikūrusi vos 10 minučių kelio nuo centro pušyno apsuptyje, Verkių regioninio parko teritorijoje.

Vasaros sveikatingumo stovykla

Sanatorijoje veikia vasaros stovykla, kurioje smagiai ir sveikai pramogauti gali 6 – 12 metų vaikai. Vasaros sveikatingumo stovykla kviečia nuo birželio 1 iki rugpjūčio 31 d. Stovykloje vaikai ne tik linksmai leidžia laiką, susiranda naujų draugų, bet ir sportuoja baseine ir kineziterapijos salėje, stiprina sveikatą druskų kambaryje. Čia su vaikais užsiima ne tik profesonalios auklėtojos, psichologai, socialinis darbuotojas, juos prižiūri ir gydytojų komanda.  Stovykloje atostogaujančiam  negaluojančiam vaikui galima atlikti ir kitas sanatorijoje teikiamas gydomąsias procedūras. Dėl jų tėveliai gali čia pat  pasitarti su konsultuojančiais gydytojais. Stovykla ypač rekomenduojama vaikams, turintiems nugaros ir pėdų problemų, sergantiems besikartojančiomis viršutinių kvėpavimo takų ligomis, nuolatiniais bronchitais, bronchine astma, alergiškiems vaikams, turintiems alerginę slogą, šienligę; sergantiems atopiniu dermatitu, psoriaze ir visiems, kurie nori būti sveikesni ir stipresni.

Taigi  stovykla – smagios ir sveikatai naudingos atostogos sveikam ir sveikatingumo mokyklėlė negaluojančiam vaikui.

Sanatorijoje „Pušyno kelias“ veikia ne tik dieninės, bet ir stacionarios stovyklos, taigi vaikučius atvežti gali ir kituose miestuose gyvenantys tėveliai.

Negaluojančiam vaikui

Sanatorijoje dirba pediatrai, alergologai, pulmonologai , dermatologai, LOR gydytojai, reabilitologai, logopedai, kineziterapeutai, psichologai, ergoterapeutai, socialinė darbuotoja.

Kvėpavimo takų ligomis sergančiam vaikui ((bronchinė astma, dažnos viršutinių kvėpavimo takų ligos, po plaučių uždegimo, bronchito) sanatorijoje „Pušyno kelias“ bus sudaryta gydymo, reabilitacijos arba profilaktinė programa. Mažąjį pacientą pakonsultuos gydytojai, prireikus bus atliktas alergologinis ištyrimas. Vaikui paskirs masažų, druskų kambario, kvėpavimo mankštelių arba inhaliacijų kursą. Taip pat, jeigu reikės, – fizioterapijos procedūras, atliks spirometriją.

Nugaros problemų kamuojamus vaikus (skoliozė, jaunatvinė osteochondrozė, liumbalgija, kifozė ir kitos ligos) konsultuoja reabilitologas ir kineziterapeutas (ištiriama laikysena, mokoma gydomųjų pratimų ir ergonominių padėčių). Tokiam vaikui padės masažas, individualūs ir grupiniai kineziterapijos užsiėmimai salėje ir baseine, galbūt gydytojas rekomenduos fizioterapiją, elektrostimuliaciją, magnetą ir kt.

Jeigu vaikui ramybės neduoda šleivapėdystė arba plokščiapėdystė, reabilitologas gali paskirti masažą, fizioterapiją arba individualius ir grupinius kineziterapijos užsiėmimus salėje ir baseine.

Sveikatinimo pramogos mažiesiems

Sanatorijoje laukiami ir patys mažiausi kūdikiai. Smagios laisvalaikio valandos, praleistos su vaiku baseine. Drąsiai galite ateiti su trijų mėnesių kūdikiu ir atsivesti iki 3 metų amžiaus broliuką, sesutę ar mažylio  draugą. Užsiėmime dalyvaus kineziterapeutas, kuris papasakos, kaip elgtis baseine su mažyliu, parodys pratimus ir pamokys juos atlikti.

Naujų įspūdžių vaikui suteiks  pažintinė ekskursija sanatorijoje, į kurią kviečiami  4 – 10 metų vaikai. Ekskursijos metu vaikai pailsi druskų kambaryje (haloterapijos procedūra), atlieka sveikatą stiprinančią mankštą baseine ir kineziterapijos salėje. Tėvams pageidaujant, po ekskursijos vaikučiai vaišinasi arbatėle ir mieliniais blynais.
Vaikai gauna net pažymėjimus, kad lankėsi sanatorijoje, išbandė sveikatą stiprinančias procedūras bei susipažino su medicinos darbuotojo profesija.

Darželis ir pradinukų priežiūra

Vaikams nuo 2 iki 7 metukų sanatorijoje veikia darželinukų sveikatinimo grupėAuk sveikas“ . Be įprastinių vaikų darželio paslaugų, mažaisiais rūpinasi reabilitacijos centre dirbantys gydytojai specialistai: pediatras, alergologas, pulmonologas, reabilitologas. Esant poreikiui teikiamos logoterapeuto ir psichologo konsultacijos, alergiškiems vaikams taikoma individuali dieta.

atliekamos individuliai vaikui pritaikytos reabilitacinės procedūros. Kasdien kineziterapijos salėje ir du kartus per savaitę baseine vaikai atlieka sveikatą stiprinančias mankštas.

Negalintiems prižiūrėti pradinuko namie tėveliams padės popamokinė sveikatingumo grupė pradinių klasių moksleiviams. Jos metu vaikai valgo pietus, ruošia pamokas, mankštinasi sporto salėje ir baseine, žaidžia žaidimus ir kvėpuoja grynu pušyno oru.

Susiję straipsniai

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Facebook