Sauskelnės sveikam užpakaliukui

SauskelnėsBe vienkartinių sauskelnių jau nebeįsivaizduojame, kaip augintume vaiką. Jos padeda taupyti laiką ir energiją, kurių taip trūksta pirmaisiais mėnesiais po kūdikio gimimo. Tik kai kuriems vaikams įprastinės vienkartinės sauskelnės sukelia alergiją ir vystyklų dermatitą.

Vystyklų dermatitas – dažna kūdikių problema pirmaisiais gyvenimo mėnesiais. Jos priežastis – gležna naujagimio odelė ir ją veikiantys fiziniai, cheminiai dirgikliai ir mikrobai. Išsivysčius vystyklų dermatitui, kūdikio odelė parausta, atsiranda spuogų, erozijų, opų lytinių organų srityje, ant sėdmenų ir odos raukšlėse.

Vystyklų dermatito profilaktikai svarbi nuolatinė odelės priežiūra. Reikia kruopščiai prausti kūdikį vandeniu ir specialiu vaikišku neutralaus PH muilu po kiekvieno tuštinimosi. Keisdami sauskelnes, leiskite kūdikiui keliolika minučių pabūti nuogam. Kūdikio odos priežiūrai negalima naudoti kremų, kurių sudėtyje yra antibiotikų, nes jie skatina grybelinę infekciją. Vonelėms gerai naudoti aliejų, saugantį odelę nuo išsausėjimo. Kūdikiui alergiją gali sukelti cheminės skalbimo miltelių medžiagos bei drabužių dažai, todėl skalbti vaikiškus drabužius reikia specialiais skalbikliais. Svarbu, kad sauskelnės ir drabužėliai netrintų kūdikio odelės raukšlių. Sauskelnes kūdikiui reikia parinkti tiksliai pagal amžių ir lytį.

Kokias sauskelnes išsirinkti?

Kūdikio odelės bėrimai laikomi įprastu ir savaime suprantamu bei neišvengiamu reiškiniu, bet jų neturėtų būti. Išberti gali dėl to, kad mažyliui retai leidžiama pasirąžyti nuogam arba jis nekruopščiai prausiamas. Kūdikio odelę dirgina netinkamai parinktos sauskelnės.

Pagrindinė bėrimų priežastis – drėgmės perteklius ant jautrios naujagimio odelės. Drėgmė suardo natūralų drėkinamąjį odos sluoksnį ir ji tampa pažeidžiamesnė. Yrant šlapimo druskoms, susidaro odelę deginantis amoniakas. Jeigu į sauskelnes mažai patenka oro arba jis visiškai necirkuliuoja, nuolatinis trynimas dar labiau sudirgina odelę. Todėl sauskelnes reikia dažnai keisti, kaskart kruopščiai nuprausti bei nusausinti kūdikio odelę.

Svarbu parinkti kūdikiui tinkamas pagal jo amžių, laidžias orui, gerai šlapimą sugeriančias sauskelnes. Jeigu vaiko odelė jautri, įprastos vienkartinės sauskelnės gali ją dar labiau sudirginti. Paprastai vienkartinės sauskelnės gaminamos naudojant chemines medžiagas, kurių kiekis neviršija leistinų normų ir neturi poveikio vaiko sveikatai, bet gali sukelti bėrimus. Tai – dioksinas – šalutinis balinimo proceso produktas, hialurono rūgštis.

Šios nepageidautinos cheminės medžiagos nenaudojamos gaminant ekologiškas vienkartines sauskelnes, kurios balinamos netoksiniu būdu.

Išvengti alergijos ir dermatito padeda ekologiškos sauskelnės

Orui laidžios sauskelnės paženklintos oficialiu SWAN (Gulbės) ekologiniu ženklu. Tai reiškia, kad šios sauskelnės yra itin geros kokybės. Jos gaminamos iš ekologinės žaliavos, o gamybos procesui taikomi itin griežti aplinkosaugos reikalavimai.

Sauskelnėse nėra chloro, optinių baliklių, jos pagamintos nenaudojant drėkinamųjų losjonų, sintetinių kvapų, o raukinukuose nėra latekso. Jos užtikrina sausumo pojūtį, superabsorbentas sugeria skystį ir kvapą, saugo nuo alergijos.

Susijusios temos:

[inpagepostlist_search sauskelnės]

Comments

comments

Powered by Facebook Comments

Susiję straipsniai

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Facebook