Šiųmečio gripo simptomai – silpnumas ir nuovargis

Vaikas susirgo gripuPrasidėjęs sezoninis gripas negailestingai puola vaikus – Kauno klinikinės ligoninės vaikų ligų skyrius perpildytas. “Gripas ir kiti virusai pastaruoju metu išties vis dažniau į patalą guldo vaikus. Mūsų skyrius šiomis dienomis yra perpildytas”, – aiškino Kauno klinikinės ligoninės Vaikų ligų II-ojo skyriaus vedėja Dalia Steponavičienė.

Antradienį dėl gripo ir kitų virusinių infekcijų ligoninėje atsidūrė 62 vaikai, trečiadienį – 59. Ketvirtadienį ir penktadienį skyriuje gydėsi 53 nepilnamečiai. “Šiuo metu tyrimais patvirtinta maždaug dešimt susirgimų gripu ir visi jie – ūmūs. Netrukus gausime ir kitų tyrimų rezultatus, bet įtariame, kad gripo atvejų bus daugiau. Be to, klinikiniais tyrimais nustatyta, kad keturi virusiniai susirgimai komplikavosi į pneumoniją (plaučių uždegimą)”, – pasakojo gydytoja D. Steponavičienė.

Paklausta, ar gripu sunegalavo bent vienas skiepytas nuo gripo vaikas, gydytoja atsakė neigiamai. ” Visi tėvai sakė, kad vaikų neskiepijo”, – pabrėžė D. Steponavičienė.

Pasak jos, net jei gripas pakerta paskiepytą vaiką, jis išvengia sunkių komplikacijų ir gripu perserga greičiau. Tyrimų rezultatai rodo, kad šiuo metu Kaune siaučia gripo viruso A potipis.

Pagrindiniai šiųmečio gripo  simptomai – karščiavimas, nuovargis, silpnumas, viršutinių kvėpavimo takų kataro požymiai, kosulys. “Ypač išskirčiau silpnumą, nes pas mus patekę vaikai  nori kuo greičiau atsigulti į lovą”, – teigė gydytoja D. Steponavičienė.

Medikai džiaugiasi, kad kol kas dėl sunkios būklės gripas  nepaguldė nė vieno vaiko į Vaikų priėmimo, skubios pagalbos ir intensyviosios terapijos skyrių.

Pajutus pirmuosius gripo simptomus, gydytojai pataria vengti žmonių susibūrimo vietų, kad liga nebūtų platinama. Patariama nevesti vaikų į darželį, nelankyti mokyklos. Jei temperatūra aukštesnė nei 38,5 laipsnio, ją reikia numušti paracetamoliu arba ibuprofenu, gerti daug skysčių. Jeigu būklė negerėja 2-3 dienas, reikia vėl kreiptis į šeimos gydytoją, kuris gali nukreipti ir į ligoninę.

Susijusios temos:

[inpagepostlist_search sezoninis gripas]

Comments

comments

Powered by Facebook Comments

Susiję straipsniai

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Facebook