Šlapimo takų infekcijos

Vaikų šlapimo takų infekcijų pavojaus nederėtų nuvertinti, bet ne visada su jomis susiję požymiai byloja apie infekcijas.

Labai gausus šlapinimasis gali būti diabeto simptomas. Vaiką nuolat troškina, jis daug daugiau negu įprastai geria, greitai pavargsta ir mažėja jo svoris. Atsiradus šiems simptomams, būtinai kreipkitės į gydytoją.

Gausus šlapinimasis gali būti ir peršalimas arba paprasčiausiai išgertas didelis kiekis skysčio. Beje, gausus skysčių vartojimas gali būti įprotis, kartais tai byloja apie emocines problemas. Retai problema glūdi inkstuose.

Skausmas šlapinantis – gali būti šlapimo takų infekcijos požymis, nors kartais jį sukelia šlaplės (iš šlapimo pūslės einantis  kanalas, per kurį vaikas šlapinasi) apatinės dalies dirginimas.

Berniukams skausmą gali sukelti apyvarpės infekcija (Apyvarpė) , mergaitėms – vulvitas  –makšties infekcija (Vulvovaginitas. Makšties išskyros ).

Šlapimo takų infekcijos gali nesukelti daugelio požymių, tik vaikui gali šlapinantis skaudėti šlaplę ir išsiskirti nedideli šlapimo kiekiai. Mažesni vaikai gali nebesulaikyti šlapimo ir pradėti nevalingai šlapintis. Vaikui gali kiek pakilti temperatūra, kartais vaikai labai karščiuoja, vemia, pila prakaitas bei krečia šaltis.

Visi šie simptomai gali būti silpnesni ir stipresni, bet visais atvejais reikia kreiptis į gydytoją.

Kartais esant šlapimo infekcijai nėra minėtų simptomų, išskyrus nuovargį, augimo sulėtėjimą ir svorio didėjimą. ( Nuovargis).

Gydymas.

Šlapimo takų infekcijos pavojingos, nes gali pažeisti inkstus. Mergaitės šiomis infekcijomis serga dažniau.

Sergant šlapimo takų infekcija, kad ji nepatektų į inkstus, reikia gydymo antibiotikais. Liga nustatoma atliekant šlapimo tyrimą.

Didesniems negu šešerių metų vaikams infekcijos poveikis inkstams stipriai sumažėja, bet įtarus šią infekciją, būtinai reikia kreiptis į gydytoją.

Tyrimais kartais nustatoma, kad šlapimas iš pūslės teka atgal į šlapimtakius, kuriais jis keliauja iš inkstų į šlapimo pūslę.Toks vaikas dažnai serga šlapimo takų infekcijomis. Dažniausiai ši problema praeina savaime. Kartais prireikia operacijos.

Lėtinė infekcija gali glūdėti inkstuose, jeigu jie deformuoti arba pažeisti traumos.

Jeigu vaikui pastebėjote kuriuos nors iš minėtų šlapimo takų infekcijos požymių, kreipkitės į gydytoją.

Comments

comments

Powered by Facebook Comments

Susiję straipsniai

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Facebook