Šlubumas

Vaiko šlubumo priežastis akivaizdi, jeigu jis susižeidė koją. Bet jeigu mažylis šlubuoja nežinia kodėl, reikia kreiptis į gydytoją. Reikia atidžiai apžiūrėti ypač mažo vaiko, kuris nesugeba paaiškinti savo pojūčių, kojytes.

Vaikas gali šlubuoti dėl per ankštų batukų arba į juos patekusio smulkaus daikto, kojos piršto uždegimo arba įaugusio nago, pėdos čiurnos arba kelio sąnario uždegimo. Reikia atkreipti dėmesį į bet kurią patinusią, paraudusią arba skaudamą vietą. Atsargiai sulenkite vaiko kojytę per klubo, kelio, pėdos čiurnos sąnarius ir įsitikinkite, ar jų neskauda. Apžiūrėkite, ar vaiko kirkšnyse nėra guzelių arba ištinusių limfmazgių.

Vaiko šlubumą gali sukelti stresas ir stiprios emocijos. Atkreipkite dėmesį, ar vaikas nėra labai susijaudinęs arba nusivylęs.

Neradę jokios priežasties, paguldykite vaiką į lovą. Jeigu kitą dieną jis taip pat šlubuos be akivaizdžios priežasties, kreipkitės į gydytoją.

Traumos ir sužalojimai – dažniausios šlubumo priežastys. Aktyvūs vyresni vaikai dažnai patempia raumenis ir raiščius, kurie sugyja savaime.

Susirūpinkite, jeigu vaiko šlubumo priežastis – klubo skausmas. 5–10 metų vaikai gali sirgti klubo sąnario osteochondropatija (Perteso liga). Tai liga, kuria sergant sutrinka klubo sąnario kraujotaka, apmiršta ir ima irti šlaunikaulio galvutė. Ši liga sukelia klubo skausmą ir šlubumą. Vaikas gali jausti ne klubo, o kelio skausmą. Pirmieji ligos simptomai – vaiko šlubčiojimas ilgiau pabėgiojus arba pavargus. Vaikui gali skaudėti šlaunį ar kelią. Pailsėjus skausmas ir šlubčiojimas išnyksta, bet po kurio laiko vėl kartojasi. Vėliau vaikai nuolat šlubuoja ir skundžiasi kojos skausmu.

Perteso liga sergantį vaiką turi nuolat stebėti gydytojas, nes vėliau gali išsivystyti artritas.

10 –20 metų vaiko klubo skausmą gali sukelti epifiziolizė.

Suaugusio žmogaus kaulas vientisas, o vaiko kaulas susideda iš 2 arba daugiau sluoksnių, sujungtų epifizės ( sustorėjęs kaulo galas) tarpsluoksnio. Tai leidžia kaului augti. Vienas iš epifizės plotų formuoja viršutinę blauzdikaulio dalį, kuri ir yra kelio sąnario dalis. Šis sluoksnis išlaiko didelę vaiko svorio dalį ir kartais epifizė nebeišlaiko tokios apkrovos. Tuomet kaulo galas spaudžiamas žemyn ir tai sukelia skausmą ir šlubumą. Šiuo atveju dažnai taikomas chirurginis gydymas.

Ilgai trunkantis vaiko šlubumas, atsiradęs ankstyvoje vaikystėje, dažniausiai tuomet, kai vaikas pradeda vaikščioti, nėra normalus reiškinys. Kartais tai būna kaulų deformacijos arba ligos, pavyzdžiui, raumenų distrofijos, poliomielito arba smegenų pažeidimų pasekmė.

Žinoma, rimtos problemos gali ir nebūti, bet tuo įsitikinsite tik vaiką apžiūrėjus gydytojui.

Būtinai kreipkitės į gydytoją

– Įtariate, kad lūžo kaulas arba vaiką ištiko sunki trauma.

–Vaikas keletą dienų šlubuoja be akivaizdžios priežasties.

– Patino arba paraudo vaiko pėdos čiurnos, kelio arba klubo sąnarys.

Jeigu gydytojas nenustatys rimtos ligos arba pažeidimo, būsite ramūs, kad jūsų vaikas sveikas.

 

Susijusios temos:

[inpagepostlist_search traumos]

Susiję straipsniai

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Facebook