SOS – vaikas automobilyje!

Nepalikite vaikų vienų automobiliuose: jiems kyla didelis pavojus mirti nuo hipertermijos (šilumos smūgio). Pastebėję automobilyje paliktus vaikus, nedelsdami skambinkite 112.

Esant karštam orui, temperatūra automobilyje per 15 minučių gali pakilti 10–15 laipsnių! Negelbsti nė atviri automobilio langai. Vaiko kūno temperatūra kyla 3–5 kartus greičiau nei suaugusiojo, nes vaikų organizme yra mažesnis vandens rezervas. Hipertermija gali pasireikšti per 20 minučių, o po dviejų valandų vaikas gali mirti. Dažniausiai hipertermijos aukomis automobiliuose tampa 0–4 metų vaikai.

Kartais tėvai, norėdami greitai sutvarkyti reikalus, sąmoningai palieka vaiką automobilyje ir net apie tai pamiršta, pavyzdžiui, važiuojant į darbą ar namo. Kad ir kaip siaubingai skamba, bet daugeliu tokių atvejų tėvai per skubėjimą ar kasdienius rūpesčius nė neprisimena automobilyje palikto vaiko iki pat vakaro, kai aptinka kūną. Tokios nelaimės ištinka mylinčius tėvus įvairiose gyvenimo situacijose. Kartais vaikai žaisdami atsitiktinai užsitrenkia automobilio salone ar bagažinėje. Jungtinėse Amerikos Valstijose nuo hipertermijos automobiliuose kasmet miršta maždaug 36 vaikai, per pastaruosius 12 metų iš viso mirė 468 vaikai.

Keletas patarimų užmaršiems tėvams. Važiuodami automobiliu kartu su vaiku, pasidėkite savo daiktus (rankinę, telefoną ir pan.) and grindų prie galinės sėdynės. Taip lengviau prisiminsite, kad vaikas yra su jumis. Pasidėkite vaiko daiktus (buteliuką, vystyklų pakuotę) ant priekinės sėdynės kaip priminimą.

Kompiuteryje ar mobiliajame telefone įjunkite kasdienį priminimą, ar šiandien nuvežėte vaiką į lopšelį arba darželį. Susitarkite, kad darželio auklėtoja ,kad ji paskambintų, jei neatvežtumėte vaiko sutartu laiku.

Visiems išlipus iš automobilio, užrakinkite jį. Laikykite raktelius vaikams nepasiekiamoje vietoje. Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro informacija

Comments

comments

Powered by Facebook Comments

Susiję straipsniai

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Facebook