Sūnaus atopinis dermatitas pavertė mamą kosmetikos kūrėja

Mama Jurgita Seržentienė su vaikaisMamos meilė tokia beribė, kad dėl vaiko gali ryžtis didžiausiems iššūkiams, negaila pakeisti gyvenimo būdą ir nebaisu imtis visiškai naujos veiklos. Taip nutiko Jurgitai Seržentienei, netekusiai kantrybės dėl niekaip vaiko nepaliekančio ramybėje atopinio dermatito ir bejėgiškų pastangų jį išgydyti. Sveikatingumo centrų ir viešbučių valdymo specialistė Jurgita pati pagamino kremą, kuris pakeitė ir mažojo Juliaus, ir visos šeimos gyvenimą. Kūrybinga mama padėjo ne tik savo vaikui, bet tapo pirmosios lietuviškos natūralios kosmetikos Pupa supa kūrėja.

Kada sūnelis susirgo atopiniu dermatitu, kaip gydėtės? Kaip ryžotės pati imtis kosmetikos vaikui gamybos?

Juliui atopinis dermatitas atsirado trijų mėnesių. Tuomet perėjome prie dirbtinio pieno mišinių, nes turėjau atsigulti į ligoninę ir teko nutraukti maitinimą krūtimi, o kai po dviejų savaičių grįžau namo, jau buvo išryškėjęs atopinis dermatitas. Ilgai ieškojome priežasčių, atlikome visus alergijos tyrimus ir nė neįsivaizdavome, kad ši liga gali būti dėl įvairių pokyčių sukelto streso. Kai pusantrų metukų Julius vis keldavosi po kelis kartus per naktį, visas kasėsi, buvo tepamas vien hormoniniais tepalais ir tegalėjo valgyti tik grikius su triušiena, su vyru nusprendėme keletą mėnesių pagyventi Turkijoje. Ten viskas ir prasidėjo.

Paplūdimyje mus pastebėjo vietinis daktaras ir paklausė, iš kokios mes šalies, kad auginame negydomą vaiką?!  Juokinga būtų, jeigu nebūtų graudu, ar ne? Šio gydytojo požiūris, dėl ko žmonės serga odos ligomis, kitoks. Jis paaiškino, kad galva, žarnynas ir oda tarpusavyje susiję. Esant kokiam nors stresui, sudirgsta žarnynas, o sutrikęs virškinimas atsispindi odoje. Virškinimą labai išbalansuoja mitybos pokyčiai: nauji mišiniai ar dirbtinis pienas. Medikas patarė mums gerti Omega- 3 riebalų rūgščių, vitamino D3, cinko oksido preparatus ir vakarais – didesnėmis dozėmis plačiausio spektro gerųjų bakterijų. Sakė, kad vaiko odą reikia tepti tik natūraliais tepalais – ryte emolientu, o vakare gerai maitinančiu kremu.  Žinoma, labai naudinga saulė ir jūra. Tada ir gimė idėja, kad reikia sukurti tuos du kremus Juliui.

Nuo ko pradėjote, ar turėjote panašios patirties, žinių? Kaip atsirado kremų receptai?

Per tuos dvejus metus, kol augo ligos kamuojamas Julius, perskaičiau begalę literatūros apie atopinį dermatitą, išbandžiau įvairiausius tepalus, tada ir gimė idėja sukurti tokį kremą, kuriuo absoliučiai pasitikėčiau, natūralų, kad jame būtų daug veikliųjų medžiagų. Deja, pirmasis mano pagamintas kremas teišsilaikė keletą savaičių. Supratau, kad turiu ieškoti pagalbos. Todėl, pasinaudojusi ES parama, kreipiausi į LSMU mokslininkus. Nepraėjo nė metų – ir jau turėjau 10-ties kremų receptus.

Juliui buvo sukurti du kremai (emolientas su šlapalu ir labai riebus kremas nakčiai su taukmedžio sviestu), vienas gelis visai šeimai – kaip pirmosios pagalbos priemonė, kai įkanda vabzdys, persideginame saulėje ar nusibrozdiname. Dabar jau trylikametei dukrelei Viltenei – kremas su prausikliu ir kauke nuo jaunatvinių spuogų, kūno ir veido kremai mums su vyru. Tada atsirado dar viena problema – kur gaminti? Kreipiausi į vieną Kauno vaistinę – ji sutiko bendradarbiauti. Man labai buvo svarbu, kad kremus gamintų rankomis, nes žinojau, kad, juos gaminant aukštoje temperatūroje reaktoriuje, kai kurios sudėtinės dalys žūva. Išlieka tik užrašas etiketėje.Vėliau ieškojau beorių pakuočių, nes jose natūralus kremas išsilaiko ilgiau. Žaliavų pas tiekėjus važiavau pati, rinkausi stebėdama,  kaip išgaunami įvairūs aliejai ir hidrolatai.

Tada pasidarė įdomu, kaip mano kosmetiką įvertins kiti. Drebančia širdimi daviau bandyti kaimynams, draugams, jų vaikams, visiems artimiesiems. Buvo visko –  kritikos, pastebėjimų, pagyrų. Tada dar kartą patobulinome receptūras ir prieš daugiau nei dvejus metus startavo mūsų elektroninė parduotuvė.

 Kaip reagavo vyras ir vaikai į Jūsų idėjas – iš pradžių pačiai pagaminti kremą sūnui, o vėliau sukurti verslą?

Vyras visuomet palaiko mano idėjas. Su Viltene dirbame drauge parodose, ji yra nuolatinė kai kurių produktų naudotoja ir reklamuotoja mokykloje. Prieš dvejus metus, kai gavome apdovanojimą už gražiausią lietuvišką pavadinimą, atsiimti diplomo į Valstybinę kalbos inspekciją nuvažiavo Viltenė  (aš tuo metu dirbau Minske). Ji drąsiai atsakinėjo į žurnalistų klausimus, o grįžusi didžiavosi: „Aš esu Pupa supa veidas.“

Visa kosmetikos kūrimo veikla nuo pradžių iki šiol nėra darbas. Negalėčiau sakyti, kad pradėjau siekdama kito tikslo nei sukurti kremus savo šeimai. Kol kas, įvertinus įdėtas investicijas, laiką ir pastangas, šis verslas – absoliutus minusas, bet ne viskas gyvenime matuojama pinigais. Tai lyg mano trečias vaikas – išnešiotas, išmyluotas ir auginamas palengva, be jokio streso.

Tai daugiau hobis, todėl dirbu papildomai, kaip ir pastaruosius 10 metų, SPA įmonių konsultante.

Gyvenate gamtos apsuptyje, kvėpuojate švariu Birštono kurorto oru, gal ir sveiko gyvenimo tradicijų jūsų šeima turi laisvalaikio, ligų prevencijos?

Taip, gyvendami Birštone pajautėme skirtumus nuo didmiesčio. Viltenė neserga gal kokie 5 metai, nuo tada, kai supratome, kad jai visada karšta, ir nustojome rengti savo nuožiūra. Ji ir dabar žiemą dažnai vaikšto be kepurės ir valgo ledus, nes, pasak jos, „mama, juk karšta“. Julių irgi grūdiname panašiai. Žiemą vasarą duodame ledų, sūnus daug vaikšto basas, miega nuogas, nes ir jam visada šilta.

Būtinai kartą per savaitę stengiamės eiti į baseiną ir pirtį – tai šeimos tradicija. O rudenį ir pavasarį pasistipriname druskų kambaryje (10 kartų programa). Svarbiausia, vaikui tik pasijutus blogai, neleisti jo į mokyklą ar darželį, neduoti baltyminio sunkaus maisto ir palepinti. Tada po kelių dienų pasveiksta ir vėl gyvenimas eina sava vaga.

Kalbėjosi Neringa Grabauskienė

Comments

comments

Powered by Facebook Comments

Susiję straipsniai

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Facebook