Svarbiausia knygos vaikams „Debesėlis“ žinia – draugystė

Knyga vaikams DebesėlisPraeitais metais vaikų literatūroje debiutavęs autorius pristato naują knygą vaikams. Pagrindinis pasakos veikėjas yra Debesėlis, kuris dar ne itin gerai mokėjo skraidyti ir nuolat atsilikdavo. Taigi nenuostabu, kad kartą taip atsilikęs jis nepastebėjo aukštos pušies ir įsivėlė į jos šakas. Kas pagelbės mažam pasiklydusiam debesėliui? Į pagalbą atskuba Rytas, Vakaras ir Diena.

Debesėlis yra mėgstamas vaikų literatūros personažas, net patys vaikai išmoksta ji piešti gana anksti, jis dažnas eilėraščių svečias. Čia jis – mielas ir jautrus, mažas herojus, kuriam reikalinga kitų pagalba. Man patiko, kad pasakojant istoriją derinami skirtingi, priešingi ir net komiški dalykai, situacijos. Atrasime netikėtų bei iš pirmo žvilgsnio nesąmoningų, tačiau linksmų nutikimų, tačiau visa tai perteikiama šiek tiek švelniau nei pirmojoje autoriaus knygoje vaikams. Galbūt dėl to, kad ši, vis dėlto, sakyčiau, skirta jaunesniems vaikams.

Svarbiausia knygele siunčiama žinia yra draugystė. Kartu mes galime daugiau: padėti vieni kitiems, nuraminti, pralinksminti. Pasakojimas iliustruotas mielais ir šiltais, minkštais, tarsi pūkų pagalvė, Viktorijos Dambrauskaitės piešiniais.

Autorė Jurga Lūžaitė-Kajėnienė

Ištrauka iš knygos

Vienas mažas Debesėlis, kuris dar ne itin gerai mokėjo skraidyti ir nuolat atsilikdavo nuo vyresniųjų savo brolių ir sesių, staiga užsikabino už aukštos pušies karūnos. Kuo labiau jis stengėsi išsivaduoti, tuo stipriau jo baltas apdaras pynėsi į spyglius.

Supratęs, kad vienam ištrūkti nepavyks, Debesėlis išspaudė lietaus ašarą ir ėmė šauktis pagalbos.

…………………………………………

Debesėlis bejėgiškai suspurdo ir liūdnai pažvelgė žemyn. Ten jis pamatė miegantį Rytą, kuris kažką sapnavo. Jo saule žvilgantys plaukai linksmai žaidė su linguojančiais krūmų šešėliais, o pavasariu kvepianti pienių pūkų pagalvė švelniai glostė jo ramų veidą. Bet staiga jį pažadino liauna pušies šakele nuriedėjusi Debesėlio ašara.

–       Ar tu verki? – paklausė Rytas.

Debesėlis linktelėjo ir liūdnai pažvelgė į dangumi plaukiančius savo brolius.

–       Ko gi tu taip atsilikai, mažyli? A, įstrigai… Nesijaudink, aš padėsiu tau ištrūkti. Nagi, – pasilypėjęs ant pušies tarė Rytas, – kabinkis į mane.

 

Susiję straipsniai

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Facebook