Svarbus kiekvienas vaikas, laiminga ir sveika vaikystė

Mama ir vaikas- už laimingą vaikystęKai matai besišypsantį vaiką, ar stebi susimąsčiusį mažąjį rimtuolį, nejučia pradedi šypsotis ir tu. Jei šalia tavęs graudžiai pravirksta ar ožiukus demonstruoja kažko tėvų neišreikalavęs pyplys, supranti – tai praeinančios vaikiškos problemėlės, be kurių neišauga nė vienas vaikas. Bet jei į tave žvelgia alkanas, murzinas vaikas baimės ir nežinios pilnomis akimis, – kad ir iš televizoriaus ekrano ar nuotraukos interneto svetainėje – žinai, kad jam reikia ir tavo pagalbos, nes tėvai ir šalis, kurioje jis gimė, negali juo pasirūpinti.

Perskaičiusios UNICEF Lietuva kvietimą padėti rinkti lėšas skurdžiausiose pasaulio šalyse gyvenantiems vaikams, stabtelėjome nuo kasdienių, rūpesčių, darbų ir susimąstėme. Tas vaikas gyvena skurdžioje trečiojo pasaulio šalyje, kur kiekviena jo vaikystės diena – išgyvenimo iššūkis jam ir jo tėvams. Tai, žinoma, toli nuo tavęs ir jei nežinai – neskauda. Bet ar tikrai nežinai – štai prieš tavo akis likimo nuskriausto vaiko atvaizdas. Kad prisidėtum prie pagalbos jam, nereikia nei šimto, nei tūkstančio.

Tik už 4 Lt gali padovanoti vaikui maisto dienai ir jo gyvenimą pratęsti dar viena diena. Tu dovanoji jam gyvenimo dieną. O jeigu po 4 litus dovanoja tavo giminės, draugai ir pažįstami, jūs visi dovanojate gyvenimą vaikui. Tai neįkainojama dovana – nes gyvybė yra didžiausia materialiai neišmatuojama vertybė.

Gyvybė – didžiausia dovana, kurią gali suteikti gamta. Deja, gyvybė – trapi. Ką tik gimęs kūdikis – bejėgis ir visiškai priklausomas nuo suaugusiųjų. Džiugu, jei vaikas auga šeimoje, kuri gali suteikti ne tik meilę, bet ir sotų bei laimingą gyvenimą.

Visi mes anksčiau ar vėliau buvome vaikais, dauguma esame tėvai ir trokštame laimingos ateities savo vaikams, kurie  toliau kurs ne tik Lietuvos, bet ir pasaulio ateitį. Mes, sveikatos portalo ir žurnalo „Mama ir vaikas“ kūrėjos, esamos ir būsimos mamos, prisidedame prie UNICEF Lietuva pasaulio vaikų gelbėjimo misijos. Kviečiame mamas, tėčius, tetas, močiutes, senelius ir visus mylinčius vaikus žmones prisijungti ir pasidalinti trupučiu širdies šilumos su likimo nuskriaustais pasaulio vaikais.

Padėti išgyventi vaikui galite čia: UNICEF – Mama ir vaikas

Tai dar viena nuostabi proga kiekvienam iš mūsų – padovanoti vaikui gyvybę!

„Visa ko pradžia, man atrodo, yra ten, toli vaikystėje, kur žmogus pirmą kartą supranta, kad pasaulyje jis gyvena ne vienas, kad jo rankos, ir širdis privalo ką nors pridengti nuo skausmo, prievartos, melo, kad jis privalo būti žmogumi. Tai aukščiausia ir sunkiausia pareiga“.

Justinas Marcinkevičius

Asmeninis siekis padėti pasaulio vaikams ir unikali galimybė į UNICEF misiją vykti kiekvienam lietuviui

Padėti UNICEF rinkti lėšas skurdžiausiose pasaulio šalyse gyvenantiems vaikams galima unikalioje UNICEF Lietuva paramos internetinė platformoje. Tereikia susikurti savo aukojimo puslapį internetinėje svetainėje http://aukok.unicef.lt. Asmeninė pažintis su UNICEF humanitarine veikla praturtins kiekvieno gyvenimą ir įkvėps dar didesniam gerumui. Kiekvienas galės asmeniškai prisidėti ir gyvai pamatyti, kuo gyvena tenykščiai vaikai. Be to, bus galima laimėti kartą gyvenime pasitaikančią kelionę į šiųmetinę UNICEF ir televizijos TV3 misiją į trečiojo pasaulio šalį.

Galima susikurti asmeninį ar įmonės aukojimo puslapį. Kiekvienas gali prisijungti prie UNICEF komandos ir suteikti vaikams specialaus proteinais prisotinto maisto, taip būtino, kad išgyventų toli nuo Lietuvos augantys mažamečiai. 4 Lt dovanoja vaikui gydantį maistą dar vienai jo išgyvenimo dienai. „Mūsų tikslas, kad kiekviena padovanota diena suteiktų galimybių išgyventi labiausiai pažeistiems pasaulio vaikams“, – įsitikinusi „UNICEF Lietuva“ vykdomoji direktorė J. Majauskaitė.

Sukurtas aukojimo puslapis gali būti skirtas pagerbti tuos, kuriuos myli, atšvęsti ypatingą progą – pavyzdžiui gimtadienį, vestuves, vaiko gimimą ar krikštynas – motyvuoti įmonės darbuotojus, klientus arba paprasčiausia parodyti savąjį ar įmonės įsipareigojimą prisidėti gelbėjant pasaulio vaikus.

Apie UNICEF

UNICEF siekia užtikrinti kiekvieno vaiko teises ir gerovę. Kartu su partneriais dirba 190 šalių ir teritorijų. Ypatingas dėmesys skiriamas labiausiai pažeistiems ir pamirštiems vaikams, kad pagalba pasiektų visus vaikus ir visur.

Susiję straipsniai

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Facebook