Švari ir sveika kūdikio aplinka

Kūdikis ir buitinė chemijaKai namuose mažas vaikas, švara tampa ypatingai svarbi, nes nuo jos priklauso mažylio sveikata. Pradėjęs šliaužioti kūdikis kiša į burnytę ne tik ką tik per grindis tapnojusius delnus, bet ir įvairius lengvai pasiekiamus daiktus. Ką tik atsistojęs ir žengiantis pirmuosius žingsnelius pyplys gali dar daugiau… Taigi namuose visi pavojus mažyliui keliantys daiktai turi būti paslėpti, o namai nuolat valomi.

Kad šliaužiojantis kūdikis neišsipurvintų delniukų

Vienas iš svarbiausių mamos rūpesčių – švarios grindys. Šliaužiojantis kūdikis būtinai susirinks į burnytę trupinius, paragaus nuo grindų paimtą žaisliuką. Kūdikį auginanti mama grindis turėtų plauti drėgna šluoste du kartus per dieną, geriausia apsieiti be jokių valiklių, ypač – cheminių, arba naudoti ekologiškus natūralius valiklius ir po to vis tiek perplauti grindis tik vandeniu. Nepamirškite drėgna šluoste nuvalyti dulkių, nes vaikas turi kvėpuoti švariu oru.

Su batais į namus atsinešame daug purvo ir bakterijų, todėl šalia durų verta patiesti kilimėlį, kuris sulaikys teršalus. Būtų gerai, kad tokį kilimėlį būtų galima skalbti.

Ypatinga švara – virtuvėje ir vonioje

Kiekvienos namų šeimininkės dėmesio centre – virtuvė. Ne tik dėl to, kad į ją bet kuriuo metu gali įsiveržti mažylis, bet ir todėl, kad maisto gaminimo patalpa labiausiai užsiteršia, o gaminti mažam vaikui valgį ir maitinti mažylį švarioje aplinkoje – labai svarbu. Virtuvėje darbo mamai tikrai netrūksta: čia reikia ne tik nuolat plauti grindis ir kriauklę, bet ir valyti plyteles, viryklę, spintelių dureles.

Vonia, kurioje maudote kiek paūgėjusį kūdikį, taip pat turi spindėti idealia švara. Nors grindų čia neplausite taip dažnai kaip virtuvėje, bet plyteles, čiaupus, vonios kriauklę ir pačią vonią švarinsite kone kasdien.

Koks valiklis tinkamiausias vaiko aplinkai

Be buitinės chemijos palaikyti švarą virtuvėje ir vonioje labai sunku. Šiuolaikiniai plovikliai ir valikliai – geriausi mamos pagalbininkai, tik reikia pasirinkti tinkamus, kurie nepakenks vaiko sveikatai. Nenaudokite sintetinių cheminių valiklių, nes kenksmingos medžiagos pateks į vaiko organizmą, o jos gali sukelti kvėpavimo takų ligas ir alergijas. Į aplinką patekusios cheminės medžiagos gali sukelti slogą, astmos priepuolį, apsunkinti kvėpavimą, sudirginti akis.

Saugūs mažyliui iš natūralių medžiagų pagaminti valikliai, kuriuose nėra fosfatų, chloro, formaldehido, stiprių kvapiklių. Tinkamiausi vaiko aplinkos švarai valikliai, kurių medžiagos biologiškai suyra. Rinkitės žinomų gamintojų valiklius iš augalinių ir mineralinių medžiagų, pagamintus vadovaujantis Europos Sąjungos rekomendacijomis. Informaciją apie valiklių sudėtį rasite etiketėse. Tokie valikliai brangesni už kenksmingus cheminius, bet ekonomiškesni – jų sunaudosite mažiau.

Parengė  Undinė Gilė

Comments

comments

Powered by Facebook Comments

Susiję straipsniai

Parašykite komentarą

*

Facebook