Sveika kūdikio odelė vasarą

Atėjus vasarai, saulė, oras bei vanduo turėtų suteikti vaikui energijos, teigiamų emocijų ir sveikatos. Jis turėtų puikiai jaustis, o jo odelė atsigauti nuo kelių sluoksnių šiltų drabužių. Deja, mažylių tėvams karštuoju metų periodu atsiranda naujų problemų, kurias sukelia jautri mažylių odelė.

Kodėl odelė pažeidžiama?

Kūdikio odelė daug plonesnė, švelnesnė ir jautresnė negu suaugusiojo.  Ji neapsaugota nuo kenksmingo įvairių išorės faktorių poveikio, ją lengviau pažeidžia infekcijos. Ypatingos priežiūros kūdikio odelei reikia vasarą. Kai saulės aktyvumas didžiausias ir labai karšta, kūdikio odelę dažniau išberia, atsiranda iššutimų. Sudirgusi odelė dar jautresnė ir skausminga. Aktualiausia problema –vystyklų bėrimas, atsirandantis kirkšnies ir sėdmenų srityse, kuriose odelė liečiasi su sauskelnėmis. Apsaugoti kūdikį nuo dažnų odelės uždegimų galima pirmiausia parenkant kokybiškas, orui pralaidžias sauskelnes.

Vystyklų bėrimai

Sveika kūdikio odelė – aksominio švelnumo ir minkštutė. Odelės niežėjimas, perštėjimas, paraudimas – jautrios mažylio odelės požymiai. Vystyklų bėrimus lengva atpažinti: mažylio odelė būna paraudusi ir karšta. Negydant, joje gali atsirasti žaizdelių ir pūslelių, kurios vėliau plyšta. Ant sudirgusios odelės patekusios patogeninės bakterijos gali sukelti dar didesnių problemų

Ypač svarbu vasarą dažnai keisti sauskelnes. Stenkitės, kad vaiko užpakaliukas nebūtų drėgnas, nesikauptų drėgmė kirkšnies raukšlėse. Pabarstykite šias vietas specialia pudra ir leiskite kūdikiui kiek pabūti nuogam.

Nurengę sauskelnes, vaiko odelę kruopščiai nuvalykite vienkartinėmis servetėlėmis  ir nuprauskite šiltu vandeniu su muilu, skirtu jautriai odelei. Maudykite kūdikį kiekvieną dieną.

Mama išrinks geriausias sauskelnes

Vienkartinės sauskelnės patogios ne tik mamai, bet ir vaikui, ypač ne namuose: vykstant pas gydytoją, svečiuose, ilgai vaikštinėjant lauke. Nepakeičiamos šios sauskelnės keliaujant su mažyliu bei poilsiaujant.

Renkant tinkamas sauskelnes mažyliui, reikia turėti išsamios informacijos apie jas. Geros kokybės sauskelnės turi maksimaliai sugerti mažylio šlapimą, kad užpakaliukas visada išliktų sausas. Tik mūvėdamas tokias sauskelnes, mažylis nejaus diskomforto ir vaikštinėdamas lauke, ir miegodamas. Vis dėlto reikia nepamiršti laiku pradėti mažylį pratinti prie puodelio, kad vėliau neturėtumėte rūpesčių.

Geros sauskelnės turi būti pralaidžios orui, kad mažylio odelė nešustų. Todėl geros kokybės sauskelnių vidiniame sluoksnyje turi būti ne klijuotė, o pralaidus orui, bet sulaikantis skystį specialus audinys. Sauskelnių kokybė priklauso nuo absorbento. Panaudotų geros kokybės sauskelnių absorbentas neturi būti sustumtas arba susivoliojęs. Sauskelnės elastingomis gumelėmis labiau priglunda prie kūno ir sumažėja skysčio pratekėjimo galimybė. Svarbu, kad oras laisvai cirkuliuotų ir per šoninius sauskelnių gumelių kraštus aplink kojas. Laikyti sauskelnes reikia sausoje ir vėsioje vietoje.

Skirtingų gamintojų sauskelnių forma atrodo panaši, taigi mama gali bandyti keleto jų sauskelnes ir išsirinkti tinkamiausias savo kūdikiui. Sauskelnių dydis priklausys nuo vaiko svorio, sėdmenų pločio ir pilvelio apimties. Pirkti per dideles sauskelnes nedera. Geriausia turėti ir dienines, ir daugiau skysčio sugeriančias naktines sauskelnes.

Daugiausia paros laiko miegančiam naujagimiui reikia skirtingų sauskelnių negu ūgtelėjusiam ir pradedančiam aktyviai judėti vaikui. Dar kitokių reikia vaikštančiam ir bėgiojančiam mažyliui.

Ekologiškos sauskelnės

Verta išbandyti ekologiškas sauskelnes. Jos turi atitikti aplinkos apsaugos, labai geros kokybės reikalavimus bei pagamintos iš sveikatai naudingų medžiagų, nesukeliančių  alergijos.

Parengė Undinė Gilė

Comments

comments

Powered by Facebook Comments

Susiję straipsniai

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Facebook