Tėvų autoritetas

Visi žinome: kad vaikai bręstų, jiems būtina susidurti su autoritetingu suaugusiųjų elgesiu. Šeima tam – ideali aplinka. Vaikas čia natūraliai atsiskleidžia, suvokia savo ypatybes ir kuria savo asmenybę, kartu mokosi tinkamai sugyventi su kitais.

Mokant vaiką elgesio pagrindinis žodis tenka jums, tėvai! Jūsų žodžiai bus tvirti, teisingi ir teigiamai paveikiantys… Tinkamiausi išmokyti vaiką savarankiškumo, pažadinti atsakomybės jausmą ir ugdyti vieną labiausiai brangintinų jausmų: abipusį tėvų ir vaikų pasitikėjimą.

Kurį laiką jums teks gudriai žaisti taikant garsiuosius pamatinius ugdymo principus – „taisyklių ir ribų nustatymą“. Tai padės jums ramiai ir blaiviai elgtis kebliose situacijose. Girdėdamas auklėjamąsias jūsų pastabas, vaikas supras, kad esate nuostabiausias iš tėvų, nes žinote, kada metas pasakyti „taip“, o kada – „ne“!

Klausimai, kuriuos verta sau užduoti

Visų pirma išsiaiškinkime, kuo naudingi šie pamatiniai ugdymo principai, kuriuos norime perteikti savo vaikams. Kokio amžiaus vaikai jau pajėgūs juos suprasti? Kam jie reikalingi? Kokias vertybes norime vaikams perteikti? Gerai pažinę vaiko raidą, mokėsime tinkamai reaguoti tinkamu laiku. Tai nemenkas privalumas norint padėti šioms mažoms tvirto charakterio ir auksinės širdies esybėms išmokti gerai elgtis!

Kalbėti „tiksliai ir teisingai“

Visada nelengva tiksliai atsakyti į štai tokius klausimus: „Kodėl aš negaliu to daryti?“ arba tvirtinimus: „Tai neteisinga!“ Vis dėlto, žinodami keturis reikšminius žodžius, rasite atsakymus į visus… arba beveik visus klausimus. Jie padės jums labiau pasitikėti savimi ir būti garantuotiems, kad jūsų reakcija teisinga. Šie žodžiai suskambės jūsų galvoje, vos pastebėsite vaiką netinkamai elgiantis. Tokia proto mankšta leis jums tvirtai atlikti tėvų vaidmenį ir sustiprins jūsų „drausminamųjų“ veiksmų vertę.

Madeleine Deny, Tėvų autoritetas.  Kasdieniai patarimai ir gudrybės. Mažasis vadovas tėvams

Iš prancūzų kalbos vertė Ilona Valujevičienė

Leidykla „Baltos lankos“

Patarimų, gerų idėjų kupinos knygos, padrąsinančios tėvus kasdieniame gyvenime.

Kaip elgtis, kai vaikas į viską atsako „ne“, spyriojasi ir nepaklūsta prašymams?

Ką sakyti, kai jis nepaiso jokių draudimų ir netinkamai elgiasi su kitais?

Kaip jam padėti pripažinti taisykles, sužadinti norą paklusti?

Kaip išmokyti vaiką bendradarbiauti nekeliant balso ir nesigriebiant bausmių?

Šioje knygelėje tėvai ras daugybę išradingų patarimų ir pasiūlymų, kaip kūrybiškai pažvelgti į drausmę ir stiprinti pasitikėjimu bei sutarimu pagrįstą ryšį su vaiku.

  • Knygelėje analizuojama ne viena kebli situacija, į kurią patenka įvairaus amžiaus vaikai, mokoma tų keblumų nesureikšminti ir tinkamai į juos reaguoti.
  • Iškilus įvairių problemų, padės skyrelyje „Patikrintos taisyklės“ siūlomos pedagoginės gudrybės bei išsamūs ekspertų atsakymai į visus jums rūpimus klausimus…

…kurie pateikiami maloniai ir su plačia šypsena – tai geriausi darnaus šeimos gyvenimo palydovai!

Vaikų psichiatrė ir lavinamųjų žaidimų specialistė Madeleine Deny yra parašiusi daugiau nei šimtą knygų vaikams. Dabar savo patirtimi ji nori pasidalyti ir su tėvais.

Comments

comments

Powered by Facebook Comments

Susiję straipsniai

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Facebook