Tėvų ir vaikų nuotykiai aukščiau žemės

Pramogų parkas - nuotykiai su šeima„Grįždavome namo murzini iki ausų“, „tėvai veždavosi grybauti“, „su berniukais laipiodavome medžiuose“ – tokie ir panašūs prisiminimai apie savo vaikystę atgyja suaugusiųjų mintyse stebint mažuosius, prilipusius prie ekranų. Neretam tenka pasukti galvą norint šiuolaikinius vaikus sudominti aktyvesnėmis pramogomis.

Saugos apraišai, karabinai, virvės, medžiai ir aukščio baimė dar prieš kelerius metus galėjo skambėti kaip koks egzotiškas profesionalų sportas kur nors Skandinavijos miškuose. Tačiau 2009 metais pirmąjį nuotykių parką Druskininkuose įkūrusio Marijaus Krasnicko svajonė Lietuvoje turėti tokių pramogų išsipildė su kaupu – laipiojimą medžiuose jau galima vadinti vienu populiariausių lietuvių aktyvaus laisvalaikio būdų visai šeimai.

Nuo pypliuko, jau gerai besilaikančio ant kojų, iki garbaus amžiaus senelio, drąsinamo anūkų – medžiais laipioti gali praktiškai visi. UNO Parks priklausančiose nuotykių parkuose apsilankiusi šeima randa veiklos kiekvienam: tinklo trasos be alpinistinių apraišų mažiausiems, išradingos kliūtys, siūbuojančios vis sudėtingesnėse trasose, leidžia patirti išskirtinių emocijų. Ekstremaliausi šuoliai iš didelio aukščio, skrydžiai lynais ar fizinės ištvermės reikalaujančios rungtys tėvams gali būti puikus būdas pademonstruoti savo „superherojišką“ prigimtį – iš laimės šaukiantis tėtis ar spygaujanti skraidanti mama naujas atradimas vaikams.

„Tėvelius skatiname laipioti kartu su vaikais. Įspūdinga, kupina naujų emocijų patirtis augina sveikus tarpusavio ryšius, tuo įsitikinome be abejonių, – pastebėjimais dalijasi didžiausio Baltijos šalyse nuotykių parkų tinklo vadovas Marijus, – atlydėję atžalas palaipioti, galiausiai suaugę patys užsikrečia ir paskui dar atsiveda savo darbo kolektyvus, kuriems irgi turime ką pasiūlyti.“

Komandos formavimo užduotys psichologiškai išjudina ir parodo santykių problemas, padeda jas spręsti. Ant žemės nusileidę parko lankytojai neretai stebisi naujai pamatę save, vaikai pastebimai tampa draugiškesni ir vieningesni – po įveiktos aukščio baimės nebelieka vietos patyčioms, pušies viršūnėje vienas kitam padėję klasiokai nepamiršta tokių įspūdžių ilgai.

„Vienetai neišdrįsta užbaigti trasos ar prašosi nukeliami nuo sudėtingos rungties laipynių, – patikina parko vyr. instruktorius Ignas Brasevičius, – mūsų instruktoriai moka įkvėpti, padrąsinti, o ir žmonėms patiems malonu peržengti savo ribas.“ Profesionali įranga, kruopščiai tikrinamos ir atnaujinamos laipynės, patyrę parkų darbuotojai, išdėstantys instruktažą ir prižiūrintys laipiojančius pramogautojus, užtikrina saugumą ir gerą lankytojų nuotaiką.

Laipynės medžiuose tampa neatsiejama vaikystės dalimi. O mamos ir tėčiai turi dar vieną būdą aktyviai dalyvauti, žaisti ir mokytis su saviškiais kartu. Juk niekas nepaneigs, kad ta diena, kai pagaliau atsipalaidavusi mama ilgai juokėsi prisimindama savo skrydį virš upės ir prarytą musę, gali tapti ryškiausiu prisiminimu ir paskatinimu daugiau leisti laiko kartu.

Susiję straipsniai

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Facebook