Traukuliai

Tai  nevalingi mėšlungiški vaiko judesiai netekus sąmonės. Kartais –  ritmiški kojų ir rankų traukuliai, kurie gali būti intensyvūs arba beveik nepastebimi. Priepuolio metu vaikas gali apsišlapinti arba prisikąsti liežuvį.

Vyresnių vaikų priepuoliai panašūs į suaugusiųjų epilepsijos priepuolius: staigus riksmas, griuvimas ir raumenų įtampos būklė, po to – viso kūno traukuliai.

Pasibaigus traukuliams, vaikas kurį laiką (kelias minutes) būna be sąmonės. Atsitokėjęs vaikas gali neprisiminti  priepuolio ir maždaug valandą jis bus prislopintos būklės.

Vaikus iki metų traukuliai ištinka retai. Traukulių priepuolius patiria nemažai 1– 5 metų vaikų, nes tai febrilinių traukulių amžius. Tai priepuoliai, kurie ištinka staiga pakilus kūno temperatūrai.

Ką daryti?

Nors febriliniai traukuliai ištinka ne visus vaikus, reikia  apsidrausti nuo jų mažinant kūno temperatūrą (Karščiavimas). Ypač tai svarbu vaikams, kurie jau kartą karščiuodami patyrė šiuos priepuolius.

Vaikams, kurie patyrė kelis šiuos priepuolius arba priepuoliai buvo labai stiprūs, gali prireikti specialaus preparato prieš priepuolius, kurį skirs gydytojas.

Beveik visi vaikystėje  patyrę priepuolius mažyliai vystosi normaliai. Epilepsijos rizika jiems suaugus nedidelė.

Vyresnių vaikų traukulių priepuolių priežastis paprastai yra epilepsija. Jos priepuolių galima išvengti vartojant vaistus. 10 – 12  metų sulaukęs vaikas paprastai išauga šią problemą.

Retesnės epilepsijos rūšys gali nesukelti klasikinių priepuolių požymių ir sąmonės netekimo. Silpni epilepsijos priepuoliai sukelia trumpus dėmesio netekimo ir neadekvačios reakcijos periodus, kurie panašūs į dienos miegą. Kartais epilepsija sukelia ne traukulių priepuolį, o keistus vaiko judesius ir  haliucinacijas.

Ką daryti?

Jeigu vaiką ištiko traukulių priepuolis, būtinai kreipkitės į gydytoją. Įsitikinkite, kad tai nėra tik nualpimas ( Apalpimas), kvėpavimo sustojimas ( Kvėpavimo sustojimas – apnėja) arba masturbacija ( Masturbacija).

Pirmoji pagalba vaikui – tinkama jo padėtis.

Nereikia vaikui dėti į burną pašalinių daiktų, kad jis neprikąstų liežuvio. Tai gali atsitikti tik priepuolio pradžioje. Vėliau šios priemonės visiškai neturi prasmės ir gali pakenkti.

Comments

comments

Powered by Facebook Comments

Susiję straipsniai

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Facebook