Tyrimas: trečdalis Lietuvos mamų mano, kad jų vaikas mažai valgo

Trečdalis Lietuvos mamų mano susiduriančios su problema, kad jų vaikas mažai valgo. Tiek pat yra pastebinčių, kad jų vaikas išrankus maistui. Tokius rezultatus atskleidžia Lietuvos vaikų gastroenterologų ir mitybos draugijos iniciatyva atlikto tyrimo rezultatai. Mamų, auginančių iki 3 metų amžiaus vaikus, apklausą atliko tyrimų bendrovė „Macroscope“. Anot tyrimą inicijavusios draugijos pirmininko vaikų gastroenterologo doc. dr. Vaidoto Urbono, tai, kad mažamečiai vaikai mažai valgo, dažniausiai yra tik mamų iliuzija: „Lietuvoje nėra tiek vaikų, kuriems būtų nustatyta mažo svorio problema, – akcentuoja gydytojas. – Išrankumas maistui taip pat nėra liga. Tai normalus vaikų elgesys, kurį šiandien įvardiname kaip neofobiją – baimę naujam maistui“.

Priimdamos sprendimą dėl vaikelio maitinimo, mamos labiausiai pasikliauja vidine intuicija ir gydytojų konsultacijomis. Šiuos kriterijus labai svarbiais arba svarbiais laiko atitinkamai 85 ir 77 proc. respondenčių. Šeimos tradicijomis – mamos ar močiutės patarimais – kliaujasi 30 proc. mamų. Atliktas tyrimas parodė, kad kas penkta mama anksti nutraukia maitinimą krūtimi. Visų tyrime dalyvavusių respondenčių nuomone, tokiu atveju geriausia alternatyva mamos pienui yra mišinėliai karvės pieno pagrindu. Karvės pienas kaip pagrindinis pieno gėrimas buvo vertintas kaip gana menkavertis maisto produktas: 70 proc. apklaustųjų mano, kad karvės pienas yra netinkamas arba tikrai netinkamas vaikams iki 1-nerių metų amžiaus.

„Visų pieno mišinėlių gamintojų etalonas – mišinys, kuris užtikrintų tokį patį kūdikio ir vaiko augimą kaip ir mamos pienas“, – kalba gydytoja dietologė Daiva Čižauskaitė. Anot medikės, maitinamiems karvės pienu kūdikiams, ypač vaikams iki 6 mėnesių amžiaus, gali net atsirasti mikrokraujavimas iš virškinamojo trakto, nes jų skrandžio pH yra šarmingesnė, virškinamojo trakto gleivinė yra pralaidesnė maisto antigenams. Mamų apklausa atskleidė, kad 44 proc. respondenčių jogurto arba kefyro produktus duoda arba planuoja duoti savo vaikams laikotarpiu – nuo pusės metų iki metų. Vaikų gastroenterologas docdrVaidotas Urbonas pabrėžia, kad ir tokie produktai kaip kefyras ar jogurtas neturėtų būti duodami    jaunesniems nei vienerių metų amžiaus vaikams, nes tai yra tos pačios kilmės pieno produktai. Tyrime dalyvavo 315 mamų, auginančių iki 3 metų amžiaus vaikus.

Atsisiųsti:    Kūdikių maitinimas tyrimas

Comments

comments

Powered by Facebook Comments

Susiję straipsniai

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Facebook