Nekvėpuoja

Kai kurie kūdikiai ir vaikai gąsdina tėvus staiga iškvėpę pamiršdami įkvėpti oro. Šie kvėpavimo sustojimo priepuoliai visiškai nepavojingi, jeigu jie trunka ne daugiau kaip 20 sekundžių, o vaikas būtinai vėl ims kvėpuoti. Bet kai vaikas liaujasi kvėpuoti, atrodo, kad tuojau atsitiks nelaimė ir sunku patikėti, kad tai tuojau praeis.

Paprastai šie priepuoliai prasideda taip: vaikas rėkia arba verkia, po to staiga liaujasi kvėpuoti ir parausta. Kai kurių vaikų kvėpavimas atsinaujina tuojau pat, kiti nepradeda vėl kvėpuoti, kol jų veidas nepamėlsta arba net – kol jie netenka sąmonės.

Nustojęs kvėpuoti vaikas ne visada  neteks sąmonės, bet jeigu taip nutiko, nesibaiminkite, kad kažkas negerai.

Kai vaikas netenka sąmonės, jis tuojau pat pradeda kvėpuoti ir vargu, ar nesąmoninga būklė tęsis ilgiau kaip 2 sekundes.

Rankų ir kojų traukuliai – tai jau nerimą keliantis simptomas. Kaip ir sąmonės netekimas, šis simptomas taip pat sukelia deguonies kiekio sumažėjimą smegenyse ir raumenyse. Tai taip pat gali būti nepavojinga ir praeiti be pasekmių, bet geriausia pasikonsultuoti su gydytoju, kad įsitikintumėte, kad vaikui nėra epilepsijos vystymosi pavojaus.

Ką daryti?

Dauguma gydytojų mano, kad kvėpavimo sustojimų gydyti nereikia. Specialių vaistų taip pat nėra, o po trijų metų problema išnyksta visam laikui.

Kada reikia kreiptis į gydytoją?

– Priepuoliai kitokie negu aukščiau aprašytieji arba kvėpavimas sustoja ilgiau negu 20 sekundžių.

– Vaikas netenka sąmonės daugiau negu 2 sekundėms.

– Priepuolio metu vaikas šlapinasi ir prisikanda liežuvį arba trūkčioja ir krato rankas bei kojas. Tai gali būti epilepsijos požymiai.

–Būtinai kreipkitės į gydytoją, jeigu šie priepuoliai ištinka didesnį negu trijų metų vaiką.

Comments

comments

Powered by Facebook Comments

Susiję straipsniai

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Facebook