Masturbacija vaikystėje

Masturbacija populiari tarp įvairaus amžiaus vaikų. Tėvus gali šokiruoti tai, kad ja užsiima būtent jų vaikas. Tokį vaiko elgesį  kartais skatina nuobodulys, stresas arba emocinės priežastys. Daugeliu atveju tai normalus reiškinys.

Vaikai iki trejų metų sėdėdami arba gulėdami sukryžiuoja kojas arba rangydamiesi trinasi į čiužinį. Tuo metu jie gali sulaikyti kvėpavimą arba išrausti, kažką šūkčioti.

Paprastai nesunku suprasti, kas vyksta, bet vaikas gali taip intensyviai trintis į čiužinį, atsiribojęs nuo aplinkos, kad šį elgesį galima sutapatinti su epilepsijos priepuoliu. Paprastai šiais atvejais nebūna kitų epilepsijos priepuolio požymių (Traukuliai). Jeigu po to vaikas ilgai negali užmigti ir pasistengus jį galima pakankamai lengvai atitraukti, tuomet tai ne epilepsijos priepuolis. Jeigu abejojate, būtinai pasitarkite su gydytoju.

Vyresni vaikai gali eksperimentuoti su savo lytiniais organais. Jie jau supranta neigiamą suaugusiųjų požiūrį į šiuos veiksmus, todėl daro tai slapta ir gėdijasi užklupti.

Jokių fizinių pavojų masturbacija nekelia ir jokio gydymo nereikia. Vaiko dėmesį galima nukreipti į kitus dalykus. Masturbacijos akcentavimas kaip gėdingo dalyko gali sukelti psichologinę traumą.

Comments

comments

Powered by Facebook Comments

Susiję straipsniai

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Facebook