Vaiko priežiūros ir ligų žinynas

Pradedame naują rubriką. Joje supažindinsime su knygomis tėvams, kurios suteiks žinių, kaip auginti vaikus, rūpintis jų sveikata bei slaugyti susirgusius .

Vaiko priežiūros ir ligų žinynas, I–II d., 2005–2006 m., 296 p. (I d.), 248 p. (II d.). Šis žinynas tikriausiai nepateiks autoritetingų sprendimų, reikalingų visais gyvenimo atvejais. Tai daugiau patarimų rinkinys, kuris leis įvertinti didesnes ar mažesnes vaiko sveikatos sutrikimų sukeliamas problemas ir pasiūlys, kaip elgtis pirmosiomis akimirkomis ir dienomis, kai vaikas negaluoja.

Nauja gyvybė normaliai šeimai yra didžiulis džiaugsmas ir viltis, kiekviena gyvybė normaliai valstybei – didžiulis turtas ir vertybė. Kartu tai rūpesčiai ir triūsas: gyvybę reikia puoselėti ir saugoti, vaiką – auginti, auklėti, mokyti, rūpintis jo fizine sveikata ir gerove, dvasiniu pasauliu.

Pagal dabartinę sampratą ir įstatymus vaikystės periodas apima 18 metų, tačiau vaiku tėvai rūpinasi, dėl jo jaudinasi visą gyvenimą. Taigi kuo vaikas sveikesnis, kuo jo psichinė savijauta geresnė ir dvasinė pusiausvyra pastovesnė, tuo jo šeima būna laimingesnė. Kaip vaiką reikėtų auginti, auklėti, kad jis kūdikystės, vaikystės ir paauglystės metais, taip pat vėliau būtų sveikas fiziniu požiūriu, tvirtas emociniu aspektu, pajėgus protiniais gebėjimais – klausimai, kurie visuomet buvo ir liks aktualūs tiek šeimai, tiek visuomenei.

Ypač svarbu, kad pirmieji vaiko gyvenimo metai, ikimokyklinis jo periodas būtų kuo sklandesni. Tačiau nei vienas vaikas neužaugo nepatyręs kokių nors sveikatos ar raidos sutrikimų; bet koks jų, kad ir menkiausias, sukelia nerimą tėvams ir visai šeimai. Tuomet prašoma giminių, bičiulių patarimų, ieškoma jų knygose. Pastaruoju metu išleista arba leidžiama nemažai knygų, skirtų vaikų sveikatai, auklėjimui, atsirado daug naujų žurnalų. Nepaisant to, visuomet lieka spragų, kurias tenka vis iš naujo užpildyti.

Šis žinynas tikriausiai nepateiks autoritetingų sprendimų, reikalingų visais gyvenimo atvejais. Tai daugiau patarimų rinkinys, kuris leis įvertinti didesnes ar mažesnes vaiko sveikatos sutrikimų sukeliamas problemas ir pasiūlys, kaip elgtis pirmosiomis akimirkomis ir dienomis, kai vaikas negaluoja. Čia pateikiamos žinios padės kritiškai vertinti vaiko augimo, brendimo eigą, elgesio ypatumus. Knygoje aprašomi būdingi vaikų sveikatos sutrikimai ir pagrindiniai gydymo, taip pat slaugos ypatumai, atkreipiamas tėvų dėmesys į svarbiausius vienos ar kitos ligos požymius ir vaiko priežiūrą.

Knygos autoriai – žinomiausi Lietuvos gydytojai, sukaupę patirtį ir puikiai susipažinę su šiuolaikinėmis medicinos mokslo naujienomis, – tikisi, kad knyga bus naudinga, ir nauja Lietuvos gyventojų karta augs sveikesnė.

  • Žinyne pateikiami pagrindiniai (nuo vaiko gimimo iki 18 metų) raidos ypatumai, aprašomos būdingiausios vaikų ligos, įvairūs jų tyrimo ir gydymo būdai.
  • Čia gausu patarimų tėvams – kaip prižiūrėti viena ar kita liga sergantį vaiką, kada reikia kviesti gydytoją, kaip elgtis, kol jis atvyks.
  • Pateikiama konkrečių patarimų, ką tėvai turėtų daryti, kai vaikas apsinuodija, susižaloja, užspringsta, kai jam skauda galvą ar gerklę, įtariamas apendicitas, kamuoja alergija.
  • Žinyne gausu patarimų, kaip išspręsti vaikus kamuojančias problemas, kurias sukelia neigiamos emocijos ar stresas, ką daryti, jei vaikas naktimis galynėjasi su košmarais, kaip jam padėti, jei jis esti pernelyg drovus ar tampa agresyvus.
  • Išsamiai aprašoma kūdikio priežiūra: kaip jį maitinti, maudyti, rengti, grūdinti, mankštinti, masažuoti.
  • Visus straipsnius rašė žinomi ir patyrę Lietuvos vaikų gydytojai ir psichologai.

Išleido Mokslo ir enciklopedijų leidybos institutas (dab. Mokslo ir enciklopedijų leidybos centras)

L. Asanavičiūtės g. 23 Vilnius LT– 04315

www.melc.lt

Comments

comments

Powered by Facebook Comments

Susiję straipsniai

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Facebook