Vaiko švarai – tik saugios priemonės

clothes-line-2205055_1920Mažo vaiko, ypač kūdikio, drabužėliams, patalynei, žaisliukams skalbti, indams plauti geriausia naudoti specialius vaikiškus ploviklius. Daugumos įprastinių priemonių sudėtyje yra cheminių medžiagų, kurios vaikui ypatingai nepageidautinos.  Mat kai kurios jų sunkiai išsiplauna, todėl išlieka ant indų ir drabužėlių, patenka į kvėpavimo takus, skrandį ir gali sukelti alergines reakcijas. Kaip išsirinkti tinkamus vaikui ploviklius, kurie pašalins dėmes, purvo, maisto likučius ir nepadarys žalos mažyliui?

 Kūdikio indams – bekvapis ploviklis

Ryškiomis etiketėmis parduotuvių lentynose besipuikuojantys pigių ploviklių buteliukai – tikrai ne vaikams, juo labiau – ne kūdikių indams. Šios švaros priemonės gana aštraus kvapo, prisotintos dažiklių, kvapiklių bei kitų priedų. Tiesa, ir tokios priemonės gerai išplauna indus, bet jų paviršiuje sudaro plėvelę, kurią sunku pašalinti. Ant indų likusios cheminės medžiagos patenka ant vaiko rankų ir į burnytę. O plauti reikia ir čiulptukus, žindukus, kramtukus bei kūdikio barškučius.

Pirmiausia, rinkitės tokį vaikišką ploviklį, kurio etiketėje parašyta, kad jis skirtas vaikams, ir būtinai perskaitykite sudėtinių dalių sąrašą. Visos medžiagos turi būti saugios, nesukeliančios alergijos. Tai bus pažymėta etiketėje. Atkreipkite dėmesį, ar nėra dažiklių, atsiminkite, kad švelniausi vaikiški plovikliai yra bekvapiai.

Nepatariama vaiko indelių ir kitų reikmenų plauti indaplovėje, nes įprastinėse joje naudojamose priemonėse gausu nepageidaujamų mažyliui medžiagų. Nešvarių kūdikio indelių nekaupkite – lengviausiai išplausite tik pavalgius mažyliui. Vaiko indus perplaukite vandeniu daug kruopščiau negu savo.

Kad skalbiklis nesukeltų alergijos

Maži vaikai yra ypatingai jautrūs viskam, su kuo liečiasi jų oda. Todėl prastos kokybės agresyvių cheminių medžiagų nestokojanti skalbimo priemonė gali sukelti stiprias nepageidaujamas reakcijas. Tinkamas vaikiškas skalbiklis pagamintas iš natūralių medžiagų, gerai ištirpsta vandenyje, nesikaupia audiniuose, net skalbiant rankomis. Saugaus vaikiško skalbiklio etiketėje rasite užrašą, kad jis nesukelia alergijos ir yra patikrintas dermatologų.

Kita būtina vaikiško skalbiklio savybė, kad jis turi gerai pašalinti ne tik purvą, bet ir seilių, maisto bei kitų biologinių medžiagų dėmes, kuriomis išmarginti pačių mažiausiųjų drabužėliai.

Milteliuose ar skystame skalbiklyje, kuriuo ketinate plauti vaiko drabužėlius ar patalynę, neturi būti tokių kenksmingų cheminių medžiagų kaip chloras, kuris gali sukelti pykinimą arba bėrimus odoje. Taip pat – galinčių pakenkti organizmui ftalatų, natrio laureto sulfato ir kt. Nepageidautini įvairūs dažikliai ir konservantai.

Comments

comments

Powered by Facebook Comments

Susiję straipsniai

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Facebook