Svoris – normalus kiekvienam skirtingas

Svoris –  viena iš vaiko sveikatos indikatorių. Jeigu vaikas mažai priauga svorio, tėvai jaudinasi, nors nerimauja dažnai nepagrįstai. Paūgėję mažai arba per daug sveriantys vaikai – taip pat sukelia galvosūkį tėvams.

Vaikai auga skirtingai. Vienintelis būdas įsitikinti, ar jūsų vaikas tinkamai priauga svorio, sudaryti svorio grafiką. Vidutinį vystymosi grafiką jums gali duoti gydytojas, įvertinęs vaiko būklę. Jame turi būti trys parametrai: svoris, ūgis ir amžius.

Grafike yra vidutiniai svorio duomenys ( vienoje skiltyje – amžiaus , kitoje – svorio ir ūgio duomenys). Palyginę savo vaiko svorio ir amžiaus duomenis, žinosite, ar jie skiriasi nuo vidutinių.

Vien tik svorio palyginimas neturi reikšmės. Kai kurie vaikai natūraliai yra mažesni arba stambesni. Pažymėkite vaiko svorį ir sudarykite būtent jūsų vaiko augimo grafiką. Jeigu jūsų vaiko grafikas yra lygiagretus vidutiniajam, nesvarbu, ar jis yra žemiau ar aukščiau, vaikas auga normaliai. Susirūpinkite tik tuomet, jeigu šie du grafikai išsiskiria. Tai ne vienintelis būdas: vaiką stebintis gydytojas gali tiksliau nustatyti, ar yra vystymosi problemų. Bet kuriuo atveju gydytojui pravers jūsų sukaupti kelerių metų duomenys.

Mažai svorio priaugantys vaikai gali būti visiškai sveiki: paprasčiausiai jų toks kūno sudėjimas. Priešingu atveju gali būti keletas problemų.

Patys mažiausi, ypač žindomi kūdikiai, gali nepriaugti pakankamai svorio dėl netinkamos mitybos.(Maitinimo problemos).

Sulėtinti svorio augimą gali infekcija, pavyzdžiui, gastroenteritas (Vėmimas)

arba ausies ligos, bet greitai vaiko svoris normalizuosis. Kartais svoris lėčiau didėja dėl šlapimo takų infekcijų arba plaučių ligų. Vaikas gali sirgti virškinamojo trakto liga, dėl kurios ne visiškai pasisavinamos maisto medžiagos. Šiuo atveju padės tik gydytojas.

Vienas galimų susirgimų – Cistinė fibrozė (įgimta išorinės sekrecijos liaukas pažeidžianti liga). Ši liga pažeidžia daugelį organų, bet dažniausiai ir labiausiai – plaučius, žarnyną, kepenis ir kasą.  Kitas susirgimas, dėl kurio pažeidžiamas maisto skaidymas ir pasisavinimas žarnyne, sukeliantis viduriavimą – celiakija ( šia liga sergantis vaikas negali įsisavinti miltinių produktų, kurių sudėtyje yra kviečių, rugių, miežių, avižų).

Kitos – retesnės priežastys

Mažo svorio priežastis gali būti užsitęsusi infekcija: astma, inkstų infekcija, dėl to reikia būtinai kreiptis į gydytoją.

Galbūt vaikas mažai priauga svorio dėl gripo arba pneumonijos. Kai vaikas ims sveikti, svorio augimas vėl atsinaujins. Jeigu taip neįvyks, būtinai kreipkitės į gydytoją.

Mažai sveriantys vaikai linkę į nutukimą vėliau. Svoris priklauso ne vien nuo to, ar vaikas daug valgo, galbūt jo organizmas linkęs kaupti riebalus. Tuomet padėti gali tik dieta, kuri neturi būti griežta. Paprasčiausiai jam reikia sveiko maisto mažesniu riebalų ir cukraus kiekiu, taip pat –  atsisakyti nuo smaguriavimo saldumynais tarp valgymų.

Jeigu vaikas labai mažas arba nutukęs, būtinai pasitarkite su gydytoju.

Būtinai kreipkitės į gydytoją, jeigu:

vaikas priauga labai mažai svorio arba jo augimo grafikas labai nukrypsta nuo vidutinio.,

– mažo svorio vaikas karščiuoja arba vemia.,

– vaiko svoris mažėja.,

– vaiko svoris didelis, o ūgis- mažas.

Comments

comments

Powered by Facebook Comments

Susiję straipsniai

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Facebook