Vienišą mamą ir tėtį psichologas konsultuos nemokamai

Konsultacijos vienšiems tėvamsKauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras nemokamai teikia konsultacijas vienišoms mamoms ir tėčiams.
Statistiniais duomenimis Lietuvoje išsiskiria maždaug pusė susituokusių porų. Santuokai nutrūkus,  mama ir tėtis pasuka į skirtingas puses, o vaikai lieka su vienu iš tėvų.

Kokie psichologiniai sunkumai iškyla mamai ar tėčiui, kai jis vaiką augina vienas? Visiems tėvams svarbu mokėti lanksčiai suderinti savo ir vaiko poreikius, nustatyti ir išlaikyti protingas ribas. Vienišiems tėvams tenka labai didelis krūvis, tačiau mama ar tėtis turėtų nepamiršti rūpintis ne tik vaiku, bet ir savimi.

Psichologai pastebi, kad vienas iš dažniausiai pasitaikančių kraštutinumų – perdėtas pasiaukojimas tik vaiko auginimui bei auklėjimui. Dažniausiai dėl to kankina nuovargis, išsekimas, depresija, kai mama ar tėtis jau tiesiog fiziškai nebesugeba tinkamai pasirūpinti vaiku. Dėl vaiko atsisakiusi savo asmeninio gyvenimo mama linkusi pernelyg jį globoti, „apkrauti” savo lūkesčiais, ji jaučia nuoskaudą, kai vaikas užauga ir nori atsiskirti, būti savarankiškas. Kita moteris skausmą ir apmaudą, kad ji vieniša, kad ją paliko vaiko tėvas, nukreipia į vaiką. Nepaisoma jo poreikių, jis, nors dažnai ir netiesiogiai, kaltinimas tuo, kad „sugriovė” mamai gyvenimą.

Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, atsižvelgdamas į didelį ištuokų skaičių, nemokamai organizuoja konsultacijas vienišiems tėvams.

Psichologo konsultacijos vyksta kiekvieną pirmadienį nuo 16.00 iki 17.00 val. Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biure, Aušros g. 42 A, Kaunas, 11 aukštas.

Registracija telefonu (8-37) 454717 Visuomenės sveikatos biuro darbo metu.

Comments

comments

Powered by Facebook Comments

Susiję straipsniai

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Facebook