Makšties išskyros. Vulvovaginitas.

Išorinių lytinių organų ir makšties uždegimas (vulvovaginitas) kaip bebūtų keista – dažna net mažų mergaičių liga. Dėl šio negalavimo neverta nerimauti. Makšties išskyros prieš paauglystę taip pat pažįstamos daugeliui mergaičių ir yra reakcija į hormoną – estrogeną, kurį mergaitės organizmas pradeda gaminti savarankiškai. Išskyros paprastai būna balkšvos ir skystos.

Išskyros kūdikystės periodu susidaro todėl, kad į makštį patenka įvairios purvo dalelės arba paprasčiausiai – negyvos odos. Tai sukelia infekciją ir oda aplink makštį gali parausti. Tai – vulvitas – vulvos – odos, aplink išorinį makšties kraštą, uždegimas. Šiuo atveju paprastai išskyros skaidrios, balsvo arba gelsvo atspalvio, gali būti lipnios ir nemalonaus kvapo. Ypač jautrios odos mergaitėms šį negalavimą gali sukelti muilas arba šampūnas.

Tai labai dažnas negalavimas ir nereiškia, kad jūsų vaikas nesilaiko higienos arba prastai juo rūpinatės.

Ką daryti?

Mergaitės neprauskite muilu ar prausikliu, kurie galėjo sukelti šią problemą. Kasdien prauskite mergaitės lytinius organus vandeniu ir neutraliu prausikliu. Prausdamos, jokiu būdu nelieskite makšties – plaukite tik lytinių organų išorę.

Pasituštinusią mergaitę prauskite iš priekio atgal, kad teršalai nepatektų į makštį. Jeigu mergaitė paūgėjusi ir prausiasi pati, išmokykite ją tai daryti taisyklingai.

Mergaitė turi mūvėti medvilnines kelnaites. Tarpvietės odos apsaugai nuo infekcijos galite naudoti specialius kremus, pavyzdžiui su cinku.

Stiprus niežėjimas makšties srityje drauge su išangės  niežuliu gali būti spalinių požymis (Išangės niežulys).

Gausios klampios ir tamsios geltonos arba rudos spalvos išskyros gali būti požymis, kad į makštį pateko svetimkūnis (Svetimkūniai). Tokiose išskyrose gali būti kraujo ir jos gali skleisti nemalonų kvapą.

Jeigu vystomos mergaitės tarpvietė paraudusi ir yra uždegimo požymių, tai gali būti sudirginimas nuo vystyklų.(Burnos ir dantų skausmas / Vystyklų dermatitas ).

Kreipkitės į gydytoją, jeigu išskyros nesiliauja, jos tirštos, gausios ir skleidžia stiprų kvapą, tarpvietės oda niežti ir paraudusi.

Comments

comments

Powered by Facebook Comments

Susiję straipsniai

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Facebook