Žvilgsnis pro objektyvą vaikų akimis

Vaikų gynimo dienai. Tris savaites trukusiame nuotraukų konkurse „Vaikų akimis“ mažieji fotografai iš visos Lietuvos dalijosi geriausiais savo kadrais, užfiksuotais fotoaparato pagalba. Optikos tinklo organizuotame internetiniame konkurse populiariausiais „taikiniais“, į kuriuos vaikai nukreipdavo fotoaparatus tapo jų pačių broliai ir seserys, taip pat žaislai, gamtos reiškiniai, gyvūnai. Daugiausia balsų surinkusios nuotraukos nuo birželio 1-osios, visame pasaulyje minimos Tarptautinės vaikų gynimo dienos, penkiuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose į praeivius žvelgs net iš 12 optikos salonų vitrinų.

„Mūsų jau beveik dvejų metų Morta labai mėgsta fotografuoti. Fotoaparatą ji paėmė būdama vos metų, nes tėtis jai leidžia viską. Anksčiau Mortai trūkdavo jėgų nuspausti pagrindinį mygtuką rodomuoju pirštu, tai fotografuodavo nykščiu, objektyvą atgręžusi į save. Taip ji yra pridariusi begales savo veido ar atskirų jo dalių nuotraukų. Visai neseniai pavyko ją įtikinti nespiginti blykstės sau į akis ir fotografuoti kitus objektus, o ne save. Rezultatas – nufotografuotas tėtis“, – fotokonkursui atsiuntusi kelias savo dukrytės darytas nuotraukas rašė mama Jurgita.

 „Nuotrauką mažasis darė per Jūros šventę. Kad būtų ramus, duodame fotoaparatą, o tada, jis jau parodo savo gabumus fotografuojant. Jei tik pamato, kur padėtas tėvelio telefonas, fotosesija – garantuota“, – įspūdžiais apie pirmuosius trejų metų sūnaus Dairido „fotošūvius“ dalinosi mama Sandra.

Daugiausiai interneto vartotojų palaikymo balsų sulaukė 9 metų Gabrielės nuotrauka, kurioje mergaitė įamžino savo mažąją sesę. Komisijos sprendimu, prizininke tapo ir 5 metų Elena. Mergaitė užfiksavo atostogų Italijoje akimirką – kelioninę savo šeimos kuprinę, dekoruotą pliušiniu meškiuku. Paskatinamieji prizai iškeliavo katiną kibire, snaigių šokį ir žaislinę gaisrinę mašiną įamžinusių nuotraukų autoriams.

Vaikų metais 2012-uosius paskelbęs didžiausias Europoje optikos salonų tinklas „Fielmann“ foto konkursą organizavo norėdamas parodyti, kad vaikai kitaip nei suaugusieji mato ir suvokia mus supantį pasaulį bei atkreipti dėmesį į nuolat augančias vaikų regėjimo problemas. Kaip teigia „Fielmann“ vadovas Gintautas Kersnauskas, per paskutinius kelerius metus vaikų regos problemų padaugėjo kelis kartus. „Dėl suprastėjusio regėjimo galima kaltinti daugybę veiksnių, dažnai – ir naująsias, išmaniąsias ir kartu – visų vaikų taip pageidaujamas technologijas, kurioms skiriama itin daug laiko.

Virtualioje erdvėje bent po kelias valandas per dieną neretai leidžia net ikimokyklinio amžiaus vaikai. Mūsų organizuotas fotokonkursas – siekis paraginti vaikus apsidairyti aplink, dažniau pažvelgti į artimuosius, supančia aplinką ir, žinoma, dar kartą priminti prastėjančio vaikų regėjimo problematiką“, – sako G. Kersnauskas.

Statistika rodo, kad vaikų regėjimo sutrikimų Lietuvoje nuolat daugėja. Higienos instituto Sveikatos informacijos centro duomenimis, 2004 metais regos problemų turėjo kas dešimtas šalies vaikas, 2010 metais – dažniau nei kas šeštas vaikas iki 17 metų.

Susijusios temos:

[inpagepostlist_search vaiko teisės]

Comments

comments

Powered by Facebook Comments

Susiję straipsniai

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Facebook