Išleisdami vaiką į darželį ar mokyklą kaskart baiminamės, kad tik nesusirgtų. O dar prieš akis žiema, kai įvairios peršalimo ligos labiau suaktyvės, be to, gyvename koronaviruso grėsmės sąlygomis. Kaip sustiprinti…
Skaityti visąŽyma: infekcijos
Cistitas – nemaloni dar nespėjusio įsibėgėti pavasario staigmena
Vos pradėjaus šilti orui, bet dar nespėjus įšilti žemės paviršiui, neverta skubėti mėgautis laisvalaikiu ant žemės, maudytis vandens telkiniuose. Šios pramogos gali baigtis šlapimo pūslės uždegimu. Pasak BENU vaistininkės Audronės…
Skaityti visąNepatogi tiesa apie antibiotikus – vartoti kūdikystėje susilpnina imunitetą ateityje
Tinkamai vartojami antibiotikai gelbsti susirgus sunkiomis bakterinėmis ligomis. Bet šie vaistai naikina ne tik ligą sukėlusias bakterijas, bet ir naudingus mikroorganizmus, todėl suardo normalią žarnyno mikroflorą. Po gydymo antibiotikais mikroflorą…
Skaityti visąNėštumo metu išsausėjo makštis? Būtinai imkitės priemonių!
Nėštumo metu, kai organizmas prisitaiko sunkiam darbui – išnešioti bei pagimdyti vaikelį, keičiasi moters savijauta ir kūnas. Dideli pokyčiai būdingi lytiniams organams, pakinta ir nėščiosios makštis. Nėštumo metu daugybė priežasčių…
Skaityti visąIntymioji higiena nėštumo metu apsaugo būsimą kūdikį
Intymioji higiena svarbi moters sveikatai visais gyvenimo periodais, bet nėštumo metu – ypatingai, nes turi įtakos būsimam vaikeliui. Tai viena iš sėkmingo nėštumo sąlygų, nes netinkama higiena gali paskatinti įvairias…
Skaityti visąŽurnalas „Mama ir vaikas“ 2017 m. ruduo
MAMŲ ISTORIJOS. Mėgstamas mamos darbas – atrastas iš meilės sūnui. RUDENS LIGOS. Kas padeda kovoti su virusais? Padedame kosuliui išvaryti ligą. Kaip greičiau išgydyti peršalusį vaiką? …
Skaityti visąPadedame kosuliui išvaryti ligą
Kosulys – vienas dažniausių vaiko negalavimų, o rudenį iš jo atpažįstame peršalimo ligą. Ne visada vaikas kosėja dėl rimtų priežasčių, nors ir gerklytę draskantis garsas tėvams atrodo grėsmingas. Žinoma, kosulys…
Skaityti visąKas padeda kovoti su virusais?
Drauge su subjurusiais rudens orais prasideda ir vaikų ligų sezonas, o populiariausios mažųjų bėdos – kvėpavimo takų infekcijos. Pagrindiniai jų kaltininkai – virusai, kuriais pasidalina kosėjantys bei čiaudintys draugai mokyklose…
Skaityti visąIntymioji higiena po gimdymo – apsauga nuo infekcijų
Po gimdymo prasideda naujas ir labai svarbus moters gyvenimo etapas – jauna mama turi pasirūpinti ne tik vaikeliu, bet ir savo sveikata. Vadinamasis pogimdyminis periodas trunka 6-8 savaites, kuriomis organizme…
Skaityti visąŽurnalas „Mama ir vaikas“ 2016 m. vasara
MAMŲ ISTORIJOS. Kaimiško maisto skonis, atvedęs į „Gilės kromelį“. Laukymė, kur išdykauja vaikai ir deivės. SVEIKAS POILSIS. Atostogų kelionė su mažu vaiku. Vaiko grūdinimas saule, oru ir vandeniu. Į sanatoriją…
Skaityti visąSveikiausia – basa vasara ir kuo mažiau civilizacijos
Ilgai lauktos vaikų vasaros atostogos tėvams atneša naujų rūpesčių – kaip jas suplanuoti, kad darželinukas ar mokinukas pailsėtų nuo įtemptos užsiėmimų dienotvarkės ir sustiprėtų naujiems rudens darbams. Tėvų atostogos, deja,…
Skaityti visąKarpos ir nagų grybelis – šiuolaikinės naikinimo priemonės
Odos ir nagų grybelinės infekcijos, taip pat karpos – neretai užklumpančios problemos. Karpos atsiranda dažniausiai vaikams. Žiedinį kopūstą primenantys pilkšvi mazgeliai nusėja mažųjų plaštakas, pirštukus, pėdas ar keliukus. Šiuos darinius…
Skaityti visą