Pavargstate nuo menkiausio darbelio, esate nuolat mieguista, išblyškusi? Tai gali būti anemijos požymiai, o dažniausia šios ligos priežastis geležies stoka. Blogiausia, kad šio mikroelemento trūkumo galite ilgai nė neįtarti –…
Skaityti visąŽyma: Mažakraujystė
Ką daryti, jeigu motinos ir vaisiaus kraujo rezus faktorius skirtingas?
Ruošiantis susilaukti vaikelio, svarbi ne tik moters sveikata, bet ir jos kraujo grupė. Apie nėštumą ir priežiūrą, kai motinos ir vaisiaus kraujo rezus faktorius neatitinka, pasakoja Kauno klinikų Akušerijos ir…
Skaityti visąIš kur gauti geležies užklupus anemijai?
Nuolat jaučiatės pavargusi, dirgli, kamuoja dusulys, o širdis dažnai ima plakti taip, tarsi ruoštųsi iššokti iš krūtinės? Pastebite suprastėjusią išvaizdą: išblyško oda, lūžinėja nagai, slenka plaukai? Vertėtų susirūpinti, ar jums…
Skaityti visąKaip išvengti moterų tykančios anemijos?
Prastą savijautą dažna moteris linkusi nurašyti blogam orui, sunkiai darbo savaitei ar stresams. Bet jei kamuoja nuolatinis nuovargis, sukasi galva, ima slinkti plaukai, vargu ar verta laukti, kol tai praeis…
Skaityti visąYpatingai svarbūs moterims mikroelementai
Moterims kai kurie mikroelementai ypatingai svarbūs. Pavyzdžiui, geležies, moterims reikia daugiau negu vyrams. Šio elemento atsargas prarandame mėnesinių metu, jis turi didelės reikšmės nėštumo periodu, nes svarbus vaisiaus augimui ir…
Skaityti visąŽurnalas „Mama ir vaikas“ 2014 – 15 m. žiema
Mamų istorijos: Šiuolaikinės moters gyvenimo dilema – karjera ar vaikas? Žiemos ligos: Tinkamai gydomas peršalimas – nebaisus. Kaip atpažinti ir nugalėti bronchitą. Kaip padėti užsikimšusiai nosytei? Būkime sveikučiai: Ar vaikui…
Skaityti visąAr vaikui netrūksta geležies?
Jeigu vaikas dažnai serga, neturi apetito, išbalęs, atrodo nuolat nuvargęs, dirglus, jam sunku susikaupti, pablogėjo atmintis, derėtų apsilankyti pas gydytoją, nes tai – geležies trūkumo požymiai. Geležies gali pritrūkti intensyviai…
Skaityti visąŽurnalas „Mama ir vaikas“ 2014 m. vasara
MAMŲ ISTORIJOS. Šeimos jėga – prieš tėčio ligą. VAISTINĖLĖ. Vasaros vaistinėlė – apsauga ir ramybė. Ką turime žinoti apie konjunktyvitą? Viduriavimas: kada susirūpinti? KĄ VALGOME? „Rakto skylutės“ simboliu ženklinami miltai…
Skaityti visąMegaloblastinė anemija – pavojus nėščiajai
Nėštumo metu įvairių medžiagų, tarp jų ir vitaminų, poreikis padidėja. Moters organizme gausėja eritrocitų ir kraujo plazmos, nes jų turi užtekti ir vaisiui. Eritrocitų masė padidėja 18–25%, kraujo plazmos tūris…
Skaityti visąMama ir vaikas.Ruduo
Mamų istorijos: Su vaikais nebūtina sėdėti namie. Rudens ligos: Pavojai, tykantys darželyje. Kodėl skauda ausytes. Nekviestas rudens svečias – laringitas. Šaltojo meto žarnyno infekcijos. Ką valgome: Virškinimui padedanti mityba. Pasitarkime:…
Skaityti visąMažakraujystė – pavasario palydovė
Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, apie 30 proc. planetos gyventojų serga anemija (mažakraujyste). Lietuvoje ši liga kasmet diagnozuojama maždaug 30 tūkst. gyventojų, daugiausia vaikų. Apie 80–90 proc. jų stokoja geležies.…
Skaityti visą