Egzistuojame drauge su mikroorganizmais, kurie gyvena visur: žarnyne, burnoje, kvėpavimo takuose, ausyse, nosyje, šlapimo, lytiniuose organuose ir kt. Mikroorganizmų yra įvairių rūšių, o ši visuma vadinama mikrobiota arba mikroflora. Subalansuota…
Skaityti visąŽyma: mikrobai
Motinos pieno kariuomenė
Ruduo – mūšių su virusais ir bakterijomis metas. Kas apgins mažą kūdikėlį? Jau mūsų proseneliai sakydavo: „Motinos pienas – ne tik maistas, bet ir vaistas.“ Dabar tai patvirtina ir šiuolaikinis…
Skaityti visąKaip apsisaugoti karantino metu?
Pasaulio sveikatos organizacija skelbia, kad be socialinės distancijos, laikantis 1-2 metrų atstumo nuo kitų žmonių, masinių susibūrimo vietų vengimo, pats efektyviausias būdas išvengti koronaviruso plitimo yra saviizoliacija. Tačiau virusą užkratą…
Skaityti visąKodėl svarbu atpažinti sinusitą?
Kaskart vaikui persišaldžius atsiranda sloga, o tai nutinka taip dažnai, kad tėvams šis įprastinis negalavimas nekelia nerimo. Neretai jie net nesikreipia į gydytoją ir vaiką gydo savarankiškai: nusiperka nosies lašų,…
Skaityti visąIntymioji higiena po gimdymo – apsauga nuo infekcijų
Po gimdymo prasideda naujas ir labai svarbus moters gyvenimo etapas – jauna mama turi pasirūpinti ne tik vaikeliu, bet ir savo sveikata. Vadinamasis pogimdyminis periodas trunka 6-8 savaites, kuriomis organizme…
Skaityti visąKokiu oru kvėpuojame namuose?
Kasdien įkvepiame oro, kuriame knibžda daugybė virusų, bakterijų ir kitų kenksmingų priemaišų. Tokių teršalų daug daugiau namuose ar kitose patalpose negu lauke. Kenksmingos medžiagos čia patenka ne tik iš lauko,…
Skaityti visą