TĖČIŲ ISTORIJOS. Du kartus vaiko priežiūros atostogose buvęs Tomas sako, kad vaikai nėra našta. BŪKIME SVEIKUČIAI. Priešpienis – nepakeičiamas imuninės sistemos pagalbininkas. Ilgai būnant namie gelbsti judėjimas, dienotvarkė ir artimųjų…
Skaityti visąŽyma: moteris
Žindymo atnaujinimas
Tai tikrai įmanoma. Moteris, kuri jau buvo nustojusi žindyti, gali atnaujinti savo pieno gamybą savam ar įvaikintam kūdikiui maitinti. Moksliškai tai vadinama relaktacija. Poreikis atnaujinti žindymą gali atsirasti daugeliu atvejų,…
Skaityti visąŽurnalas „Mama ir vaikas“ 2020 m. ruduo
MAMŲ ISTORIJOS. Nuostabiausias laikas – praleistas kartu su šeima. Astos Bieliauskienės nuotraukos (astaphoto) RUDENS LIGOS. Vaiko stiprybei – nuo ligų, pervargimo ir blogos nuotaikos. Kaip atskirti COVID-19 nuo peršalimo, gripo ir…
Skaityti visąŽurnalas „Mama ir vaikas“ 2020 m. vasara
MAMŲ ISTORIJOS. Motinystės atradimai, paskatinę gaminti žindymo karolius. BŪKIME SVEIKUČIAI. Rachitas – pavojus nuo pirmųjų mėnesių. VASAROS PAVOJAI. Vasaros karščio pavojai. Atidarytas langas – didelis pavojus vaikui. Vaikas susižeidė: galima…
Skaityti visąŽurnalas „Mama ir vaikas“ 2020 m. pavasaris
MAMŲ ISTORIJOS Vėlyva motinystė – kiekvienai savi pliusai ir minusai PAVASARIO PROBLEMOS Kada duoti vaistų karščiuojančiam vaikui? Laringitas – mažų vaikų didelė problema VAISTINĖLĖ Kodėl viduriuojančiam vaikui reikia probiotikų? 5…
Skaityti visąVėlyva motinystė – kiekvienai savi pliusai ir minusai
Keliones į svečias šalis Rekvita pamėgo nuo pat paauglystės – dalyvaudama moksleivių mainų programose. Po pirmojo studijų kurso išėjo akademinių atostogų ir išskrido į Ameriką, o baigusi mokslus nusprendė, jog…
Skaityti visąIš kur gauti geležies užklupus anemijai?
Nuolat jaučiatės pavargusi, dirgli, kamuoja dusulys, o širdis dažnai ima plakti taip, tarsi ruoštųsi iššokti iš krūtinės? Pastebite suprastėjusią išvaizdą: išblyško oda, lūžinėja nagai, slenka plaukai? Vertėtų susirūpinti, ar jums…
Skaityti visąŽurnalas „Mama ir vaikas“ 2019 m. žiema
MAMŲ ISTORIJOS → Iššūkis mamai– pasirūpinti ir mažais vaikais, ir verslu ŽIEMOS LIGOS → Šeimos gydytojos apie gripą ir skiepus. Ruošiamės kovai su žiemos ligomis. Susirgę tonzilitu – be gydytojo neapsieisite. Dar…
Skaityti visąŽurnalas „Mama ir vaikas“ 2019 m. ruduo
MAMŲ ISTORIJOS Dantukų istorijos – pagal mamą gydytoją ortodontę RUDENS LIGOS Kada peršalusiam vaikui duoti vaistų nuo temperatūros? Inhaliacijos – greita pagalba kamuojant bronchitui BŪKIME SVEIKUČIAI 10 paprastų imunitetą stiprinančių…
Skaityti visąKą valgyti nėščiajai būtina?
Nėštumas paskatina labiau rūpintis savo sveikata – juk būsimos mamytės gyvenimo būdas, savijauta turi įtakos ir gimsiančio vaikelio sveikatai. Šiuo laikotarpiu svarbu atsisakyti žalingų įpročių, gerai pailsėti, abiems – ir…
Skaityti visąŽurnalas „Mama ir vaikas“ 2019 m. vasara
MAMŲ ISTORIJOS. Tapo tikra mama globojamam vaikui. SVEIKAS POILSIS. Į kelionę – su kūdikiu. Aklimatizacija vaikui sunkesnė. Atostogos Lietuvoje: sveikatos ir pramogų darna VAISTINĖLĖ. Kada sunerimti, jeigu vaikui įgėlė vabzdys?…
Skaityti visąŽurnalas „Mama ir vaikas“ 2019 m. pavasaris
MAMŲ ISTORIJOS. Sėkmingai Anglijoje įsikūrusią Astą į Lietuvą sugrąžino vaikai. PAVASARIO PROBLEMOS. Kodėl kepurė neapsaugo nuo ausies uždegimo? Ypatinga pavasarinė sloga – su čiauduliu ir ašaromis. Bronchito kosulys – didelis…
Skaityti visąŽurnalas „Mama ir vaikas“ 2018 m. žiema
MAMŲ ISTORIJOS. Veiklios mamos energijos užtaisas – dukrelių šypsenos. ŽIEMOS LIGOS. Gripas: svarbu nedelsiant pradėti gydymą. Kodėl svarbu atpažinti sinusitą? Negydomas peršalimas gali būti pavojingas. Eterinio aliejaus aromatai – natūrali…
Skaityti visąAr kūdikiui užtenka mamos pieno?
Dauguma anksti baigusių žindyti mamų nurodo, kad priežastis yra „pieno trūkumas“. Motinos pieno gamybos tikslas ir prasmė – augantį kūdikį aprūpinti geriausiu, pačios gamtos sukurtu maistu. Todėl svarbiau žinoti ne…
Skaityti visąŽurnalas „Mama ir vaikas“ 2018 m. vasara
MAMŲ ISTORIJOS. Šeimos verslas ir gyvenimas Italijoje – su saule, tarp jūros ir kalnų. VASAROS VAISTINĖLĖ. Vaiko vasaros vaistinėlė – ko gali prireikti. Ką daryti su vaiko karpomis? KŪDIKIS. „Buteliuko…
Skaityti visą