ŽINDYMAS TANDEMU – taip vadinamas naujagimio ir vyresnėlio vaiko maitinimas iš krūties vienu metu – praktiškai beveik neįmanomas be prieš tai buvusio ŽINDYMO PER NĖŠTUMĄ. Žindyti nėštumo metu – gal…
Skaityti visąŽyma: nėštumas
Pirmasis nėštumo trimestras: vitaminai sveikai pradžiai
Nėštumo pradžioje vaisius sparčiai vystosi, todėl pirmasis trimestras yra itin svarbus ir mamai, ir būsimam vaikeliui. Pirmosiomis nėštumo savaitėmis formuojasi pagrindiniai organai ir sistemos, būtent tada klojami vaiko sveikatos pamatai.…
Skaityti visąŽindymas saugo nuo naujo nėštumo
Jau senovėje žinota, jog žindymas nutolina moters galimybę vėl pastoti. Tačiau dvidešimtajame amžiuje dauguma gydytojų tai pavadino „bobučių prasimanymais“, o šimtai patyrusių moterų ir dabar yra pasiryžusios liudyti net teisme,…
Skaityti visąŽurnalas „Mama ir vaikas“ 2018 m. vasara
MAMŲ ISTORIJOS. Šeimos verslas ir gyvenimas Italijoje – su saule, tarp jūros ir kalnų. VASAROS VAISTINĖLĖ. Vaiko vasaros vaistinėlė – ko gali prireikti. Ką daryti su vaiko karpomis? KŪDIKIS. „Buteliuko…
Skaityti visąKodėl folio rūgštį reikia vartoti visoms vaisingo amžiaus moterims?
Kartais nėštumas užklumpa kaip griaustinis iš giedro dangaus, o tada imi nervintis, kad nespėjai tinkamai pasiruošti šiam svarbiam gyvenimo etapui. Perkratai galvoje pastarųjų savaičių gyvenimą, stengiesi prisiminti, kiek taurių vyno…
Skaityti visąKaip išvengti moterų tykančios anemijos?
Prastą savijautą dažna moteris linkusi nurašyti blogam orui, sunkiai darbo savaitei ar stresams. Bet jei kamuoja nuolatinis nuovargis, sukasi galva, ima slinkti plaukai, vargu ar verta laukti, kol tai praeis…
Skaityti visąGyvybės mikroelementai nėščiajai – geležis, folio rūgštis ir vitaminas B12
Dažna nėščioji išgirsta apie mažą hemoglobiną. Taip atsitinka, kai kraujyje stipriai sumažėja raudonųjų kraujo kūnelių – eritrocitų, kurių sudėtinė dalis yra baltymas hemoglobinas, aprūpinantis organizmą deguonimi. Tada deguonies pritrūksta ir…
Skaityti visąAr moterys žino apie cezario pjūvio operacijos pavojus?
Dėl cezario pjūvio diskutuojama ne tik medicinos, bet ir populiariojoje spaudoje. Ši chirurginė procedūra atliekama moterims, norint išvengti arba gydyti grėsmingas komplikacijas, kurios kelia pavojų motinos ar naujagimio gyvybei ir…
Skaityti visąKuo naudinga meditacija būsimosioms mamytėms?
Kaip susidoroti su stresu būsimosioms mamytėms, kai negalima gerti vaistų? Meditacija – saugi, švelni ir efektyvi praktika, tik reikia mokėti ją atlikti ir medituoti metodiškai. Šiuolaikinis gyvenimo ritmas, padidėjusi psichologinė…
Skaityti visąŽurnalas „Mama ir vaikas“ 2017 m. ruduo
MAMŲ ISTORIJOS. Mėgstamas mamos darbas – atrastas iš meilės sūnui. RUDENS LIGOS. Kas padeda kovoti su virusais? Padedame kosuliui išvaryti ligą. Kaip greičiau išgydyti peršalusį vaiką? …
Skaityti visąIntymioji higiena po gimdymo – apsauga nuo infekcijų
Po gimdymo prasideda naujas ir labai svarbus moters gyvenimo etapas – jauna mama turi pasirūpinti ne tik vaikeliu, bet ir savo sveikata. Vadinamasis pogimdyminis periodas trunka 6-8 savaites, kuriomis organizme…
Skaityti visąFolio rūgštis – ypatingas vitaminas, lemiantis vaiko ir mamos sveikatą
Apie folio rūgštį turi žinoti kiekviena ketinanti pastoti moteris – ypatingai svarbu, kad tik pradėjus vaikelį jos organizme nepritrūktų šio mikroelemento. Folio rūgštis, kitaip vadinama vitaminu B9, vaisiaus vystymuisi gyvybiškai…
Skaityti visąKo reikia, kad nėščia moteris jaustųsi geriau?
Nuo tos akimirkos, kai sužinai apie būsimą mažylį, tavo mintys nepaliaujamai sukasi apie jį. Su nerimu stebi jo augimą, skaitai, kaip jis keičiasi kiekvieną dieną, valgai ne tai, ką mėgsti,…
Skaityti visąPažangiausias nėščiųjų tyrimas – būsimos mamos ir tėčio ramybei
Šiandien yra daugybė tyrimų nėščiosioms, norinčioms sužinoti, ar nešiojamas vaisius sveikas. Vyresnėms nei 35 m. moterims vaisiaus chromosominių patologijų pasitaiko dažniau. Valstybė patvirtino vaisiaus chromosominių ligų patikros programą, į kurią…
Skaityti visąDu svarbūs vitaminai būsimai mamai, kurių daugeliui trūksta
Nėščios moters organizmas dirba intensyviau, todėl kai kurių vitaminų ir mineralų šiuo periodu prireikia daugiau. Jeigu nėštumo metu trūks naudingųjų medžiagų, sulėtės būsimo vaikelio vystymasis, sunkiais atvejais tai gali lemti…
Skaityti visą