Nėščiosioms ypatingai svarbi dantų higiena ir sveikata. Taigi, kaip pasirūpinti dantimis šiuo iššūkių kupinu karantino laikotarpiu, kai patekti pas odontologą beveik neįmanoma? Juk karantino metu į odontologijos kliniką ar polikliniką…
Skaityti visąŽyma: Nėštumo metu
Vitaminai ir papildai nėštumo metu
Nėštumo metu išauga poreikis tam tikroms maisto medžiagoms – vitaminams, baltymams, mikroelementams (magniui, geležiai, cinkui, folio rūgščiai, kalciui ir kt.). Moters organizmas nėštumo metu sugeba adaptuotis prie tam tikrų mikroelementų…
Skaityti visąIš kur gauti geležies užklupus anemijai?
Nuolat jaučiatės pavargusi, dirgli, kamuoja dusulys, o širdis dažnai ima plakti taip, tarsi ruoštųsi iššokti iš krūtinės? Pastebite suprastėjusią išvaizdą: išblyško oda, lūžinėja nagai, slenka plaukai? Vertėtų susirūpinti, ar jums…
Skaityti visąŽurnalas „Mama ir vaikas“ 2019 m. ruduo
MAMŲ ISTORIJOS Dantukų istorijos – pagal mamą gydytoją ortodontę RUDENS LIGOS Kada peršalusiam vaikui duoti vaistų nuo temperatūros? Inhaliacijos – greita pagalba kamuojant bronchitui BŪKIME SVEIKUČIAI 10 paprastų imunitetą stiprinančių…
Skaityti visąKą valgyti nėščiajai būtina?
Nėštumas paskatina labiau rūpintis savo sveikata – juk būsimos mamytės gyvenimo būdas, savijauta turi įtakos ir gimsiančio vaikelio sveikatai. Šiuo laikotarpiu svarbu atsisakyti žalingų įpročių, gerai pailsėti, abiems – ir…
Skaityti visąNėščiųjų ortopedija – lengvesniam būsimų mamyčių gyvenimui
Besilaukiant vaikelio, nešioti vis didėjantį pilvuką nėra lengva. Būsimos mamytės priaugti kilogramai ypač slegia kaulus, sąnarius ir raumenis. Tai didelis krūvis organizmui – ima kamuoti nugaros, kojų skausmai, tempia pilvą.…
Skaityti visąNėštumo metu išsausėjo makštis? Būtinai imkitės priemonių!
Nėštumo metu, kai organizmas prisitaiko sunkiam darbui – išnešioti bei pagimdyti vaikelį, keičiasi moters savijauta ir kūnas. Dideli pokyčiai būdingi lytiniams organams, pakinta ir nėščiosios makštis. Nėštumo metu daugybė priežasčių…
Skaityti visąIntymi higiena vasarą – kruopščiausios turėtų būti nėščios ir žindančios moterys
Kiekvienos moters sveikatai svarbi intymi higiena, o vasarą ji turėtų būti dar dažnesnė, nes labiau prakaituojame, o šilumoje ir drėgmėje sparčiai dauginasi bakterijos. Todėl karštuoju sezonu dažniau atsiranda makšties infekcijos,…
Skaityti visąDu svarbūs vitaminai būsimai mamai, kurių daugeliui trūksta
Nėščios moters organizmas dirba intensyviau, todėl kai kurių vitaminų ir mineralų šiuo periodu prireikia daugiau. Jeigu nėštumo metu trūks naudingųjų medžiagų, sulėtės būsimo vaikelio vystymasis, sunkiais atvejais tai gali lemti…
Skaityti visąCeliulitas po gimdymo – kaip greičiau atsikratyti?
Viena iš nemaloniausių problemų po gimdymo, su kuriomis susiduria jauna mama, celiulitas. Su šiuo moters grožio priešu kovoti itin sunku. Pagrindinė priežastis, kodėl nėštumo metu atsiranda celiulitas, hormoniniai pokyčiai. Skatina…
Skaityti visąKaip po gimdymo atgauti kūno formas?
Vargu ar kuri neseniai pagimdžiusi moteris gali pasigirti nepakitusia figūra, tokiu pat plokščiu kaip anksčiau pilvuku. Daugeliui teks paplušėti, kad kaskart pažiūrėjus į veidrodį nesugestų nuotaika. Bet neišsigąskite – veiksmingų…
Skaityti visąKodėl nėštumo metu ypatingai svarbus vitaminas D?
Visos mamos žino, koks svarbus vitaminas D vaikui ir neabejoja, kad šio vitamino būtina duoti papildomai nuo gimimo. Tačiau rūpintis, kad vitamino D netrūktų gimusiam vaikučiui, būsima mama turi pradėti…
Skaityti visąŽurnalas „Mama ir vaikas“ 2015 m. žiema
MAMŲ ISTORIJOS. Viktorijos svajonė – fotografija, išsipildė šeimoje. ŽIEMOS LIGOS. Iš kur vaikui pasisemti stiprybės, kai puola peršalimo ligos? Apie kosulį, padedantį vaikui greičiau pasveikti. Ar mokate atskirti gripą nuo…
Skaityti visąŽindymo dovanos mamai
Tikriausiai visi žino, jog žindymas yra geriausias kūdikių maitinimo būdas, o motinos pienas yra ne tik tobulas, pačios gamtos sukurtas, mažylių maistas, bet ir „vaistas“ – saugantis vaikus nuo daugelio…
Skaityti visąMoters mityba prieš pastojant, nėštumo periodu ir po gimdymo
Pasiruošimas nėštumui. Išvalykite organizmą Tinkamiausias būdas sumažinti toksinų kiekį organizme – subalansuoti mitybą. Geriausia pradėti nuo natūralaus valgiaraščio, kuriame gausu maistinių medžiagų (plačiau apie tai skaitykite Antroje dalyje „Geresnis nėštumo…
Skaityti visą