Priešpienis, susidarantis mamos krūtyse tik gimus kūdikiui yra unikalus produktas, kuriame gausu imuninių medžiagų, apsaugančių nuo virusų ir bakterijų. Toks pat naudingas yra ir karvių priešpienis – krekenos, naudojamos gaminant…
Skaityti visąŽyma: uždegimas
Sloga
Dažniausiai tai ūminis nosies gleivinės uždegimas. Susergama įkvėpus oro, kuriame yra ligos sukėlėjų (įvairių virusų) arba jų į nosį patenka per nešvarias rankas. Mažyliai neįpratę prie temperatūros pokyčių, tad užtenka,…
Skaityti visąKodėl kepurė neapsaugo nuo ausies uždegimo?
Drauge su vis šylančiu pavasario oru peršalimo ligų nemažėja, o daugeliui vaikų prie šių ligų prisijungia dar ir vidurinės ausies uždegimas – otitas. Ši liga ypatingai kamuoja dėl didelio ausų…
Skaityti visąKodėl svarbu atpažinti sinusitą?
Kaskart vaikui persišaldžius atsiranda sloga, o tai nutinka taip dažnai, kad tėvams šis įprastinis negalavimas nekelia nerimo. Neretai jie net nesikreipia į gydytoją ir vaiką gydo savarankiškai: nusiperka nosies lašų,…
Skaityti visąPirmoji pagalba vaikui susirgus otitu
Vidurinės ausies gleivinės uždegimas – otitas pažįstamas beveik visiems mažamečių tėveliams. Apie 80 proc. vaikų iki 3–5 metų bent sykį perserga šia liga, o kai kuriems ji kartojasi. Otitą mažyliai…
Skaityti visąDrauge su kosuliu – varome ligą lauk
Kosulys – įprastinis peršalimo ligos požymis, antra vertus, tai ne blogis, o organizmo gynyba. Jį sukelia įvairūs į kvėpavimo takus patekę svetimkūniai, kurie dirgina šių takų receptorius, ir staiga triukšmingai…
Skaityti visąIntymioji higiena po gimdymo – apsauga nuo infekcijų
Po gimdymo prasideda naujas ir labai svarbus moters gyvenimo etapas – jauna mama turi pasirūpinti ne tik vaikeliu, bet ir savo sveikata. Vadinamasis pogimdyminis periodas trunka 6-8 savaites, kuriomis organizme…
Skaityti visąJūros vanduo – ne tik nuo slogos
Sloga šaltuoju metų periodu dažnai pasitaiko ir suaugusiesiems, ir vaikams. Populiari nuomonė, kad gydoma sloga praeina per savaitę, o negydoma – per 7 dienas, byloja apie lengvabūdišką požiūrį į šį…
Skaityti visąAr mokame pažaboti kosulį?
Kosulys – vienas pagrindinių peršalimo požymių, daugelio rimtesnių kvėpavimo takų ligų palydovas ir drauge apsauginė organizmo reakcija. Mat kosėdamas vaikas su stipria oro srove ir skrepliais išmeta į bronchus patekusius…
Skaityti visąŽurnalas „Mama ir vaikas“ 2014 – 15 m. žiema
Mamų istorijos: Šiuolaikinės moters gyvenimo dilema – karjera ar vaikas? Žiemos ligos: Tinkamai gydomas peršalimas – nebaisus. Kaip atpažinti ir nugalėti bronchitą. Kaip padėti užsikimšusiai nosytei? Būkime sveikučiai: Ar vaikui…
Skaityti visąLigos, kurias slepia trumpas sijonėlis
Atšalus orams, ilgėja ne tik vakarai, bet ir moterų drabužiai: dargana ir šaltis verčia rinktis ilgesnes palaidines, įsisukti į šiltus megztinius, vasarą karaliavusius trumpus sijonus keičia kelnės. Tačiau ne visoms…
Skaityti visąVaikui pavojingas sausas kosulys
Vaiko kosulys – visada pavojaus signalas mamai ir tėčiui, nes nuo jo prasideda dauguma kvėpavimo takų infekcijų. Tik tėvams nederėtų pamiršti, kad sausas kosulys gali atsirasti ir ne dėl ligos.…
Skaityti visąKaip padėti laringitu sergančiam mažyliui
Rudenį ir žiemą vaikas dažnai persišaldo. Sloga, kosulys, šoktelėjusi temperatūra – įprasti mamos ir tėčio rūpesčiai. Susitaikai su mintimi, kad mažas vaikas serga dažnai ir teks kartkartėmis paslaugyti ligoniuką namuose.…
Skaityti visąRuduo – vaikų ligų sezono pradžia
Ruduo peršalimo ligų sezono pradžia. Jomis serga įvairaus amžiaus žmonės, o daugiausia- vaikai. Kodėl mažyliai peršąla, ar galima išvengti šių ligų? Puola virusai Vaikas grūdinamas, geria vitaminus, valgo turtingą naudingų…
Skaityti visąGydome peršalimo kosulį
Šaltu ir darganotu metų laikotarpiu trūksta vitaminų, šviesos bei mažiau judame ir būname gryname ore, todėl organizmo gynybinės galios susilpnėja, dažniau puola peršalimo ligos, ypač – mažuosius. Peršalus pradeda varginti…
Skaityti visą