Naujos pramogos Lietuvoje – golfo takelių – sukūrimas ne vienintelis Tomo Žemgulio iššūkis. Jis yra vienas iš tų drąsių tėčių, išėjusių vaiko priežiūros atostogų ir išleidusių žmoną į darbą. Tėčio…
Skaityti visąŽyma: vaikai
Nuostabiausias laikas – praleistas kartu su šeima
Dviejų vaikų mamai Gražinai likimas lėmė į vyrus grupės „Patruliai“ dainininką Juozą Butnorių. Septynerių metų Karolina ir penkerių Matas Juozą vadina tėčiu, o prieš porą mėnesių atsirado dar vienas šeimos…
Skaityti visąŽurnalas „Mama ir vaikas“ 2020 m. ruduo
MAMŲ ISTORIJOS. Nuostabiausias laikas – praleistas kartu su šeima. Astos Bieliauskienės nuotraukos (astaphoto) RUDENS LIGOS. Vaiko stiprybei – nuo ligų, pervargimo ir blogos nuotaikos. Kaip atskirti COVID-19 nuo peršalimo, gripo ir…
Skaityti visąMotinystės atradimai, paskatinę gaminti žindymo karolius
Gimus dukrelei Dovilė susižavėjo žindymo karoliais, kuriais pati panoro pasipuošti, ir išbandžiusi nusprendė juos pasiūlyti ir kitoms mamoms. Taip į Lietuvą atkeliavo naujas produktas mamoms, kurį dauguma taip pat pamėgo.…
Skaityti visąVėlyva motinystė – kiekvienai savi pliusai ir minusai
Keliones į svečias šalis Rekvita pamėgo nuo pat paauglystės – dalyvaudama moksleivių mainų programose. Po pirmojo studijų kurso išėjo akademinių atostogų ir išskrido į Ameriką, o baigusi mokslus nusprendė, jog…
Skaityti visąIššūkis mamai– pasirūpinti ir mažais vaikais, ir verslu
Septynerių Gabrielės ir vienerių Ernesto mama sukasi nuosavam versle neišeidama iš namų ir augina vaikučius. Viktorija Kucevskienė nudirba visus internetinės parduotuvės piniginuke.lt darbus, o šiai piniginių karalystei jau 10 metų.…
Skaityti visą4 dietologės patarimai formuojant vaikų mitybą
Dietologės Vaidos Kurpienės nuomone, neužtenka pagaminti vaikui sveiką patiekalą – mitybos įpročiai formuojasi pagal tėvų pavyzdį. Dietologė siūlo pasinaudoti 4 patarimais. 1. Valgykite kartu su vaikais. Bent kartą per dieną…
Skaityti visąNemokamai skiepai vaikams nuo rotaviruso – be adatų
Dviejų mėnesių vaikai nuo rugsėjo bus nemokamai skiepijami nuo rotavirusinės infekcijos. Ši vakcina įtraukta į vaikų profilaktinių skiepijimų kalendorių. „Dėl skiepų minėto amžiaus vaikučių tėvams reikėtų kreiptis į savo šeimos…
Skaityti visąNuo meningokokinės infekcijos vaikus apsaugos nemokami skiepai
Meningokokine infekcija dažniausiai suserga vaikai iki penkerių metų, bet liga pavojinga įvairaus amžiaus žmonėms. Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) duomenimis, Lietuvoje per metus registruojama apie 70–80 susirgimų šia liga. Meningokokinę…
Skaityti visąKaimiško maisto skonis, atvedęs į „Gilės kromelį“
Prieš septyniolika metų vieną gražų pavasarį susitikę aukštaitis Nerijus ir dzūkė Jurgita augina du vaikučius – Saulytė Martyna baigė pirmąją klasę, o Kristupas šį rudenį jau keliaus į ikimokyklinukų grupę…
Skaityti visąLaukymė, kur išdykauja vaikai ir deivės
Kai laukymėje po vienkiemio langu pradeda sirpti pirmosios žemuogės, Jurgita Sėjūnaitė – laiminga penkių vaikų mama ir sėkminga verslininkė – kaskart prisimena vasaros pradžią prieš beveik dešimt metų. Su gausia…
Skaityti visąŽurnalas „Mama ir vaikas“ 2014 m. vasara
MAMŲ ISTORIJOS. Šeimos jėga – prieš tėčio ligą. VAISTINĖLĖ. Vasaros vaistinėlė – apsauga ir ramybė. Ką turime žinoti apie konjunktyvitą? Viduriavimas: kada susirūpinti? KĄ VALGOME? „Rakto skylutės“ simboliu ženklinami miltai…
Skaityti visąŠeimos jėga – prieš tėčio ligą
Jauna šeima su dviem mažyliais gyveno įprastą gyvenimą, kol į jų namus nepasibeldė liga. Tuo metu Boženai tebuvo dvidešimt treji, jos vyrui dvidešimt šešeri, o vaikai vos spėjo išaugti kūdikystės…
Skaityti visąKaulų čiulpų transplantacija iš virkštelės kraujo – pirmą kartą Lietuvoje
Vaikų ligoninėje pirmą kartą panaudotas virkštelės kraujas. Sunkiu įgimtu kombinuotu imunodeficitu sergančiam metų ir trijų mėnesių mažyliui vaikų onkohematologai atliko kamieninių kraujodaros ląstelių transplantaciją. Donoro ląstelės buvo atgabentos iš Ispanijos…
Skaityti visąVaiko mityba darniai fizinei, emocinei ir protinei vaiko raidai
Baltymų pusiausvyra Baltymų kokybę lemia aminorūgščių pusiausvyra. Nors egzistuoja 23 aminorūgštys, kurias organizmas gali naudoti kaip statybinę medžiagą sukurti bet ką, pradedant neuromediatoriais ir baigiant raumenų ląstelėmis, tik aštuonios aminorūgštys…
Skaityti visą